technológie

Ďalšou užitočnou funkciou je služba Mapy Google. Pomôže to používateľom invalidných vozíkov

prihláška Google Mapy je plný užitočných funkcií. Či už hľadáte webové stránky alebo navigujete k svojmu záujmu. Spoločnosť Google nedávno oznámila ďalšiu inováciu, ktorá je vhodná pre každého, kto potrebuje bezbariérový prístup. Takže ak hľadáte cestu pre invalidný vozík alebo detský kočík, je tu niečo pre vás.

Do aplikácie sa pridá možnosť vyhľadávacieho filtra, v ktorom uvediete, že chcete zobraziť „miesta s prístupom“ alebo „dostupné miesta“. V angličtine je Prístupné miesta a musíme počkať, ako to vývojári nazývajú po slovensky. V súčasnosti je táto funkcia zavedená pre USA, Japonsko, Veľkú Britániu alebo Austráliu, ale časom sa rozšíri do ďalších krajín, informuje Gizmodo portál,

Filter nájdete s jednou z nových aktualizácií v časti Nastavenia v ponuke. Tu nájdete „Nastavenia dostupnosti“ a označte v nich „Miesta s prístupom“. Od tejto chvíle budete mať tieto miesta označené priamo na mape.

zdroj:
Google

V Mapách Google už viete, či daná reštaurácia, kancelária alebo historická pamiatka má bezbariérový prístup. Je však skrytá v informáciách o polohe a nedostanete sa tam, kým nekliknete na web. S novou aktualizáciou uvidíte, že je nakreslená priamo na mape.

Podľa portálu Gizmodo je okolo 130 miliónov ľudí obmedzených na invalidné vozíky a ďalšie milióny ľudí, ktorí nemôžu vystúpiť na schody. Táto možnosť ich trochu poteší.

„Táto funkcia uľahčuje vyhľadávanie a prispievanie informácií o bezbariérovosti do Máp Google.“ Softvérový inžinier Google Maps Sasha Blair-Goldensohn uviedol na firemnom blogu.

„Každý má úžitok, od tých z nás, ktorí používajú invalidné vozíky, pre rodičov, ktorí tlačia kočíky. Pomôže to aj starším ľuďom s unavenými nohami a ľuďom, ktorí nesú ťažké predmety. V ére COVID-19 znalosť možností trasy je obzvlášť dôležitá na to, aby ste sa dostali do lekárne, obchodu s potravinami alebo do reštaurácie. “

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close