Svet

Dar Kuba: SA víta zámer DIRCO odvolať sa – Politika

SACP víta reakciu vlády na podporu humanitárnej pomoci a opätovne potvrdzuje svoju solidaritu s kubánskym ľudom

23. marca 2022

Komunistická strana Južnej Afriky (SACP) víta správu Dr. Nalediho Pondera, ministra medzinárodných vzťahov a spolupráce, v reakcii na predbežný príkaz sudkyne Najvyššieho súdu v Severnom Gautengu Brendy Newkirchovej o pozastavení poskytovania humanitárnej pomoci. Juhoafrická republika súhlasila s jeho dodaním Kubánskej republike.

V stredu 23. marca 2022 Dr. Pandor objasnil, že ministerstvo číta rozsudok a konzultuje so svojimi právnymi zástupcami, aby pripravili lídrov sporu, aby sa do 20 dní vrátili pred súd.

Doktor Pandor zdôraznil, že fond African Renaissance Fund neposkytuje peniaze žiadnemu príjemcovi, ale humanitárnu pomoc, či už ide o potraviny, zdravotnícky materiál alebo iné formy podpory, a že tieto prostriedky sú v rozpočte Ministerstva medzinárodných vzťahov a spolupráce. A žiadne iné pole.

Zatiaľ čo odvolanie AfriForum proti rozhodnutiu Juhoafrickej republiky poskytnúť Kube humanitárnu pomoc sa môže javiť ako právny problém, realita je politická otázka, ktorá presahuje tento rámec. Je opäť známy z obdobia apartheidu a subimperializmu apartheidu v Južnej Afrike.

READ  Viceprezident Organizácie Spojených národov ukončil návštevu Južnej a východnej Afriky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close