Svet

Závoj neodporúčame, kolektívna imunita je mýtus. Kontroverzný epidemiológ vysvetlil švédsku cestu

Švédsko dnes eviduje viac ako 96 000 prípadov koronavírusovej infekcie, počet úmrtí sa blíži k šiestim tisícom. To je vysoké číslo. Okrem toho asi polovica všetkých obetí pochádzala z opatrovateľských domovov. Bola podľa vás švédska stratégia, ktorá na rozdiel od iných krajín nezahŕňala úplné zastavenie života v krajine, úspešná?

Časť áno a časť bolo treba vylepšiť, ale je to rovnaké ako v iných krajinách. Verím, že veľká časť našej stratégie bola úspešná. Náš systém zdravotnej starostlivosti neprestal fungovať a počas pandémie poskytoval vysoko kvalitnú starostlivosť. V súčasnosti máme v nemocniciach veľmi málo pacientov, takže stratégia bola v tomto ohľade úspešná. Nechali sme školy otvorené a nevideli sme kvôli tomu zjavné problémy, čo je tiež úspech, pretože udržiavanie škôl v chode bolo veľmi dôležité.

Áno, bohužiaľ, niektoré opatrovateľské domy a ústavy dlhodobej starostlivosti od začiatku nepracovali správne. Mnoho ľudí sa tam nakazilo a veľa zomrelo. To bolo veľmi nešťastné a boli by sme radi, keby sme tomu dokázali zabrániť. Väčšina z týchto zariadení už dnes funguje veľmi dobre a zaznamenávame tam len veľmi málo prípadov infekcie. Menej ako za posledné dva alebo tri mesiace.

Zloženie: 100% bavlna.

Keby ste sa mohli vrátiť v čase, zmenili by ste niečo? A zmení sa niečo s prichádzajúcou druhou vlnou koronavírusu?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Odišli ste 82% čítať.

Nezistili ste všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup k úplnému obsahu

KÚPIŤ

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

READ  10 chorvátskych tradícií a kultúr v nezvyčajných globálnych lokalitách

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close