Svet

Etiópia – IOM posilňuje svoje centrum reakcie na migráciu, aby reagovalo na potreby zraniteľných migrantov v Etiópii

Dok-Wajelle, Etiópia– Od roku 2019 začala Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) prevádzkovať Centrum odozvy na migráciu (MRC) v Tog-Wajalle, kľúčovom tranzitnom meste pre tisíce migrantov, s cieľom reagovať na rastúce potreby ľudí prechádzajúcich cez kľúčové pohraničné mestá. Etiópia. V snahe dostať sa do Perzského zálivu cez Somálsko podporila od svojho otvorenia viac ako 4000 migrantov. MRK sú spravované kľúčovými vládnymi ministerstvami a oddeleniami, ako je ministerstvo spravodlivosti, žien a sociálnych vecí, zdravotníctva a imigrácie.

Organizácia, ktorá podporuje ďalšie štyri MRC, zaznamenala rastúci dopyt a podnikla krok na rozšírenie svojej pomoci pri záchrane životov a dlhodobej podpory migrantom, ktorí uviazli na hlavných migračných trasách v Etiópii. Očakáva sa, že MRC Tog-Wajalle bude každý týždeň naďalej pomáhať stovkám migrantov.

Len v prvom štvrťroku 2023 IOM pomohla takmer 2 000 migrantom. Minulý rok organizácia pomohla 8 000 migrantom v piatich MRK.

Mnohí migranti počas svojej cesty uviaznu a trpia život ohrozujúcimi ťažkosťami, ktoré často vedú k úmrtiam. MRC spolupracujú s etiópskou vládou a regionálnymi správcami na poskytovaní záchrannej núdzovej pomoci vrátane lekárskych hodnotení a odporúčaní, jedla, prístrešia a oblečenia zraniteľným migrantom.

Migranti tiež dostávajú informácie o nebezpečenstvách nelegálnej migrácie a o tom, ako ich takéto cesty vystavujú obchodovaniu s ľuďmi. Okrem toho sa im poskytuje pomoc pri preprave do ich rodných miest a tým najzraniteľnejším sa pomáha pri plánovaní obživy v ich komunitách.

V priebehu rokov rástol počet migrantov žijúcich v neistých podmienkach v Dok-Wajalle MRC. Infraštruktúra, ktorá je hostiteľom MRK, je však obmedzená, čo obmedzuje počet migrantov, ktorí dostávajú pomoc naraz, a komplexný charakter poskytovanej podpory.

IOM s financovaním od nórskej vlády v spolupráci so somálskou regionálnou štátnou vládou, Európskou úniou a nemeckým federálnym ministerstvom pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (BMZ) v rámci programu Lepšie riadenie migrácie (BMM) a vládou USA vybudovala nový kampus v Tog-Wajalle. MRC zvýši schopnosť organizácie reagovať na vysoké potreby a pomôže väčšiemu množstvu migrantov zlepšením kvality služieb.

READ  Ukradnutá debetná karta vedie k sankciám za nákup

„MRC zachraňujú životy migrantov, ktorí sú vystavení väčšiemu riziku, ak budú pokračovať vo svojej ceste po zradných nelegálnych migračných trasách. Novo spustené centrum v Dok-Wajjale umožní vláde zlepšiť ochranu a pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú,“ uviedla IOM Etiópia. Manažér programu ochrany migrantov Tchalim Bawele.

Program lepšieho riadenia migrácie je regionálny, viacročný, multipartnerský projekt financovaný Európskou úniou (EÚ) a nemeckým Spolkovým ministerstvom pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (BMZ). IOM je jedným z hlavných implementačných partnerov spolu s British Council, Civilpol, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH a UNODC. Cieľom BMM je presadzovať riadenie bezpečnej, riadenej a pravidelnej migrácie založenú na ľudských právach a podporovať príslušné vnútroštátne orgány pri riešení problému pašovania ľudí a pašovania migrantov v rámci a mimo Afrického rohu. BMM sa implementuje v Džibuti, Eritrei, Etiópii, Keni, Somálsku, Južnom Sudáne a Ugande.

Pre viac informácií kontaktujte Alemayehu Seifeselassie na [email protected].

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close