Svet

Etiópia – IOM posilňuje svoje centrum reakcie na migráciu, aby reagovalo na potreby zraniteľných migrantov v Etiópii

Dok-Wajelle, Etiópia– Od roku 2019 začala Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) prevádzkovať Centrum odozvy na migráciu (MRC) v Tog-Wajalle, kľúčovom tranzitnom meste pre tisíce migrantov, s cieľom reagovať na rastúce potreby ľudí prechádzajúcich cez kľúčové pohraničné mestá. Etiópia. V snahe dostať sa do Perzského zálivu cez Somálsko podporila od svojho otvorenia viac ako 4000 migrantov. MRK sú spravované kľúčovými vládnymi ministerstvami a oddeleniami, ako je ministerstvo spravodlivosti, žien a sociálnych vecí, zdravotníctva a imigrácie.

Organizácia, ktorá podporuje ďalšie štyri MRC, zaznamenala rastúci dopyt a podnikla krok na rozšírenie svojej pomoci pri záchrane životov a dlhodobej podpory migrantom, ktorí uviazli na hlavných migračných trasách v Etiópii. Očakáva sa, že MRC Tog-Wajalle bude každý týždeň naďalej pomáhať stovkám migrantov.

Len v prvom štvrťroku 2023 IOM pomohla takmer 2 000 migrantom. Minulý rok organizácia pomohla 8 000 migrantom v piatich MRK.

Mnohí migranti počas svojej cesty uviaznu a trpia život ohrozujúcimi ťažkosťami, ktoré často vedú k úmrtiam. MRC spolupracujú s etiópskou vládou a regionálnymi správcami na poskytovaní záchrannej núdzovej pomoci vrátane lekárskych hodnotení a odporúčaní, jedla, prístrešia a oblečenia zraniteľným migrantom.

Migranti tiež dostávajú informácie o nebezpečenstvách nelegálnej migrácie a o tom, ako ich takéto cesty vystavujú obchodovaniu s ľuďmi. Okrem toho sa im poskytuje pomoc pri preprave do ich rodných miest a tým najzraniteľnejším sa pomáha pri plánovaní obživy v ich komunitách.

V priebehu rokov rástol počet migrantov žijúcich v neistých podmienkach v Dok-Wajalle MRC. Infraštruktúra, ktorá je hostiteľom MRK, je však obmedzená, čo obmedzuje počet migrantov, ktorí dostávajú pomoc naraz, a komplexný charakter poskytovanej podpory.

IOM s financovaním od nórskej vlády v spolupráci so somálskou regionálnou štátnou vládou, Európskou úniou a nemeckým federálnym ministerstvom pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (BMZ) v rámci programu Lepšie riadenie migrácie (BMM) a vládou USA vybudovala nový kampus v Tog-Wajalle. MRC zvýši schopnosť organizácie reagovať na vysoké potreby a pomôže väčšiemu množstvu migrantov zlepšením kvality služieb.

READ  Český minister zdravotníctva rezignoval. „Chápem, že bol znechutený,“ reagoval Babiš

„MRC zachraňujú životy migrantov, ktorí sú vystavení väčšiemu riziku, ak budú pokračovať vo svojej ceste po zradných nelegálnych migračných trasách. Novo spustené centrum v Dok-Wajjale umožní vláde zlepšiť ochranu a pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú,“ uviedla IOM Etiópia. Manažér programu ochrany migrantov Tchalim Bawele.

Program lepšieho riadenia migrácie je regionálny, viacročný, multipartnerský projekt financovaný Európskou úniou (EÚ) a nemeckým Spolkovým ministerstvom pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (BMZ). IOM je jedným z hlavných implementačných partnerov spolu s British Council, Civilpol, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH a UNODC. Cieľom BMM je presadzovať riadenie bezpečnej, riadenej a pravidelnej migrácie založenú na ľudských právach a podporovať príslušné vnútroštátne orgány pri riešení problému pašovania ľudí a pašovania migrantov v rámci a mimo Afrického rohu. BMM sa implementuje v Džibuti, Eritrei, Etiópii, Keni, Somálsku, Južnom Sudáne a Ugande.

Pre viac informácií kontaktujte Alemayehu Seifeselassie na [email protected].

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close