Aston Villa ženy 2-3 Manchester United ženy: Millie Turner zaznamenala víťazku medzičasu a posunula lídrov WSL o šesť bodov | Futbalové správy

Reportáž a výber bezplatných zápasov o víťazke Millie Turnerovej v prestávke v dramatickej výhre Manchestru United 3:2 na ihrisku Aston Villy; Comeback víťazstvo posunulo Man Utd o šesť bodov v ženskej superlige; Nikita Paris dostala Villa do vedenia 2:1 po double Rachel Dalyovej

0:17, Spojené kráľovstvo, sobota 29. apríla 2023

Hlavička Millie Turnerovej po prestávke zdvihla Manchester United o šesť bodov v ženskej Super League s dramatickým návratom 3:2 v Aston Ville.

United utrpeli neúspech vo svojej snahe o prvý titul WSL po tom, čo Rachel Dalyová na oboch stranách vyrovnávajúceho hráča Leah Coltonovej zvýšila Villa 2:1, čím sa stala so 17 gólmi najlepším strelcom ligy v tejto sezóne.

V 62. minúte však Nikita Parris strelil ďalší gól United v druhom polčase.

Obrázok:
Nikita Paris oslavuje vyrovnávajúci gól Man Utd proti Aston Ville

Turnerova silná hlavička v 93. minúte potom spečatila neuveriteľné víťazstvo United na štadióne Bescot v jednom zo zápasov sezóny WSL.

United má teraz šesť bodov pred rivalom Manchestrom City, ktorý v nedeľu hostí Reading, zatiaľ čo obhajca titulu Chelsea má náskok siedmich bodov.

Blues však majú na čele tri zápasy s lídrami a do akcie WSL sa vracajú v stredu domácim zápasom proti Liverpoolu.

Ako si Man Utd naposledy udržal nádej na titul

Villa sa ujal vedenia v deviatej minúte po jemnom nájazde cez šestnástku, kým Daly parádnou hlavičkou po rohu hlavičkoval do ľavého horného rohu.

Ich vedenie malo krátke trvanie po šiestich minútach, keď Ona Batley vybičoval skvelý center na zadnú žrď, aby vyradil Coltona.

Anna Pattonová takmer obnovila vedenie Villy, ale jej hlavička vyrazila brvno, kým Hamptonová dobre zakročila a odoprela Coltona.

READ  Tisíce ľudí protestovali na Slovensku proti plánu novej vlády na zatvorenie prokuratúry - WWLP

Mayumi Pacheco sa pripojila k Dalymu v 37. minúte, anglická reprezentantka dokončila svoj dvojitý prvý raz po centri Pacheca, aby našla vzdialený roh pre hostí, aby sa dostali do prestávky.

Obrázok:
Hráči Aston Villy oslavujú druhý gól Rachel Dalyovej proti Man Utd

Villa bol neskutočne blízko k zvýšeniu ich vedenia v 60. minúte, keď Daly napálil loptu nad brvno a zavŕšil tak dokonalý hetrik.

Hostia vyrovnali o dve minúty neskôr, keď Hannah Blundell vybrala Paris pri vzdialenejšej žrdi a tá mohla z tesnej blízkosti zamieriť domov.

Turner strelil dramatický víťazný gól tesne pod tri minúty po nadstavenom čase a vyvolal divoké oslavy hostí parádnou hlavičkou z priameho kopu do pravého dolného rohu.

Skinner: Moje srdce to už viac nevydrží!

Manchester United šéf Mark Skinner povedal BBC Sport: „Myslím, že moje srdce už viac neznesie!

„Pozrite sa, prvý polčas sme neboli dosť dobrí. Nezvyšovali sme intenzitu, Villa bol na nás. Hrali sme im do rúk, snažili sme sa hrať viac futbalovým štýlom ako zápasom.“

„Villa bola lepšia v druhom polčase [again]Ale s touto skupinou sme našli cestu a dnes večer sme ju opäť našli.

„Vždy verím. Verím týmto hráčom a personálu, ktorí sa snažia budovať klub.“

„Na výkonoch ukazujeme, že celá hra nie je pekná, ale v tejto fáze sezóny musíte nájsť spôsob, ako vyhrať.“

Ward: Strata „nešťastná“

Aston Villa manažér Carla Wardová povedal BBC Sport: „Mám pocit, že sme si za ten zápas niečo zaslúžili.

„Nebudem sa k tomu vyjadrovať poslednýkrát [the foul that led to the free-kick for Turner’s winner]Tak sklamaný nebudem klamať.

„Mali sme niekoľko šancí, pri ktorých sme trafili žŕdku a darilo sa nám naozaj dobre. Poďakovanie patrí Manchestru United, z nejakého dôvodu je na vrchole ligy, ale bolo to zlé.“

READ  Vyberá slovenskú RTVS M7 Group

„Dnes večer sme sklamaní, pretože ideme domov bez ničoho a mali sme brať aspoň bod.“

Čo bude ďalej?

Manchester United Pokračujte v sérii titulov doma Tottenham Dňa 7. mája. Tento zápas sa hrá sedem dní pred finále FA Cupu ChelseaUnited pred domácimi rivalmi z Manchestru mesto 21. mája pred odchodom Liverpool V posledný deň.

Aston VillaĎalšia hra Win je 7. mája s výletom Čítanie Ďalej na ich programe. Potom bude hosťom stránka Carla Ward Liverpool Pred odchodom Arsenal V posledný deň sezóny WSL.