Ekonomika

Democracy Digest: Maďarsko popiera, že by vetovalo prejav EÚ o Putinovom zatykači


Orbánov náčelník generálneho štábu Gergely Gulyas vo svojej pravidelnej štvrtkovej tlačovej správe celú záležitosť odmietol s tým, že Putin „nebude zatknutý v Maďarsku“, pretože Rímsky štatút ICC je „nepoužiteľný a nikdy nebol v Maďarsku vyhlásený“. Maďarská ústava.“ Maďarsko skutočne podpísalo Rímsky štatút ICC od roku 1999 za vlády Orbána, no nedokázalo ho dodržať celé desaťročia – dokonca ani počas ôsmich rokov socialisticko-liberálnej vlády. objednať nadobudne účinnosť prostredníctvom úradníka Vyhlásenie. Niektorí odborníci však tvrdia, že je to právne záväzné.

Hovorca maďarskej vlády Zoltan Kovacs a nemecký europoslanec Daniel Freund (Zelený), „večne najlepší nepriatelia“ na sociálnych sieťach, Freund tento týždeň doviedli svoju nevraživosť do extrému – a určite aj vtipného – do holých. To tweetoval Požiadal AI chatbota ChatGPT, aby dal dokopy rapovú pieseň o sirotách a korupcii v Maďarsku. Výsledok bol široko zdieľaný na sociálnych sieťach:

Skladá kurty a upcháva lis
Zabezpečiť, aby boli jeho kritici umlčaní
Podložiť si vlastné vrecko z verejných zdrojov…
Od futbalových klubov až po luxusné paláce
Orbánovo impérium je postavené na podvodoch a podvodoch…

Hovorca vlády Kovacs pomstil pomocou toho istého chatbota, ale jeho pokus zlyhal, keď Freunda vykreslil ako „skutočného bojovníka za demokraciu“, čo na Kovacsa veľmi pobúrilo. Obviňujúci ChatGPT je o niečo viac ako „generátor kecov“. Možno je čas minúť peniaze daňových poplatníkov na maďarskú verziu ChatGPT, ktorú kontroluje vládne komunikačné oddelenie.

Zelený starosta Budapešti Gergely Karaczony, vyhlásil Tento týždeň v televíznom rozhovore povedal, že budúci rok sa bude uchádzať o znovuzvolenie. Komunálne voľby a voľby do Európskeho parlamentu sa budú v Maďarsku konať spolu na jar budúceho roka a mnohí sa pýtajú, či sa opozícia, ktorá v roku 2019 dosiahla určité zisky, no v parlamentných voľbách v roku 2022 utrpela zničujúcu porážku, dá dokopy a spochybní vládu Fideszu. Opozícia má stále bašty, najmä v hlavnom meste a niektorých veľkých mestách, no ich jednota sa po zosuve pôdy v roku 2022 rúca. Hlavná opozičná Demokratická aliancia a ďalší sú skeptickí, že podporia Garacconiho v jeho kandidatúre na znovuzvolenie, a primárky na výber najvyšších opozičných kandidátov nie sú momentálne na programe. Fidesz by mal dobrú pozíciu na ďalšie prevratné víťazstvo, ak by všetky strany súťažili samostatne. Prieskum agentúry Median koncom minulého roka ukázal, že Garaccioni by porazil ktoréhokoľvek kandidáta Fideszu a že sa teší mimoriadne silnej podpore medzi mladými a vzdelanými voličmi.

READ  IKEA ide do srdca Slovenska. Otvára dva nové výdajné miesta

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close