Ekonomika

Audi S3 Sportback a Sedan: Športové výlisky neznižujú výkon ani technológiu – Aktuality – Auto
13.08.2020 06:00

Audi S3 bude k dispozícii v štýloch hatchback aj sedan.

Autor:

V kategórii horúcich prielezov existuje silná konkurencia, ale Audi sa tiež snaží prilákať zákazníkov s ostrým sedanom. So 310 konskými silami a prvotriednou technológiou má určite šancu uspieť.

V Európe je tma cez objemné a výkonné motory. Emisné pravidlá sú vhodnejšie pre malé objemové preplňované jednotky. Výsledkom je, že môže načítať kompaktnú triedu vozidiel, do ktorých môžu vstúpiť energetické jednotky z väčších segmentov. Napriek komplikovanej emisnej situácii sa Audi rozhodla nezradiť športové deriváty, a preto sa na trh dostáva model S3.

Audi S3 Sportback

Audi S3 Sportback

Vo verzii karosérie bude hatchback a sedan. Od štandardnej verzie sa bude líšiť čiernou prednou mriežkou chladiča so šesťuholníkovým vzorom a väčšími prívodmi vzduchu. Vzadu upútajú pozornosť štyri výfukové koncovky, difúzor a tmavé pozadie. Základom sú disky s 18-palcovými kolesami, ale za príplatok môže byť vozidlo vybavené 19-palcovým diskom. Okrem toho je podvozok o 15 mm bližšie k zemi ako „A-tri“.

Audi S3 Sedan

Audi S3 Sedan

Ako voliteľný doplnok môže byť štandardný športový podvozok vybavený elektronicky riadenými tlmičmi, ktoré môžu reagovať na situáciu na ceste za tisíciny sekundy. Toto bude nepochybne užitočné, pretože dvojlitrový preplňovaný štvorvalec má výkon 228 kW (310 k) a krútiaci moment 400 Nm. Sedemstupňová automatická prevodovka S-tronic prenáša výkon motora na všetky kolesá quattro. Výsledkom je, že hatchback aj sedan zrýchľujú na 100 km / h za 4,8 sekundy, zatiaľ čo maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km / h.

Vo vnútri sú cestujúci obklopení displejmi. Pred vodičom sa nachádza virtuálny prístrojový panel s rozmermi 10,25 palca. Virtuálny kokpit Audi s uhlopriečkou 12,3 palca je k dispozícii za príplatok. Obrazovka informačného systému je 10,1 palca a je tiež k dispozícii displej s hlavou nahor.

Dvojlitrový preplňovaný štvorvalec má výkon 228 ...

Dvojlitrový preplňovaný štvorvalec má výkon 228 kW (310 k) a krútiaci moment 400 Nm.
Autor: Audi

Športovú atmosféru interiéru dotvárajú pretekárske sedadlá s kontrastným prešívaním, športový volant a dekorácie z hliníka a uhlíkových vlákien. Samozrejme existuje úplná kompatibilita prostredníctvom aplikácie myAudi alebo kľúča Audi Conner, vďaka čomu je možné vozidlo odomknúť pomocou smartfónu. Rozsah asistenčných systémov zahŕňa asistenta pred zrážkou, asistenta pre únikový manéver, asistenta pre poloautonómnu jazdu a parkovacieho asistenta.

Predpredaj Audi S3 Sportback a S3 Sedan sa začne v priebehu augusta. Prví zákazníci vyzdvihnú vozidlá začiatkom októbra. Základná cena Sportbacku v Nemecku je stanovená na 46 302 EUR. Sedan je o niečo drahší. Jeho základná cena je 47 179 EUR. Spočiatku bude existovať limitovaná edícia „Edition One“, ktorá zahŕňa kožené čalúnenie sedadiel Nappa, disky 19 palcov, čierne ozdoby a žltú farbu karosérie Python pre Sportback a červené Tango pre Sedan.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho online verzie je priniesť vám aktuálne správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  V4 - Slováci na EURACTIV.com vnímajú ukrajinských utečencov negatívnejšie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close