šport

Denis Shapolov a Felix Agar-Aliasim na námestí na Australian Open

Felix Agar-Aliasim je fanúšikom Denisa Shapovalo od chvíle, keď sa s ním obaja hráči prvýkrát stretli, keď mal menej ako 10 rokov v národnom tenisovom kempe v Toronte.

Po viac ako desať rokov sa mladé kanadské hviezdy majú zapísať do histórie kanadského tenisu, keď obnovujú svoje priateľské zápasy.

21-ročný Shapovalov a 20-ročný Agar-Aliasim sa v piatok postavia na tretie kolo Australian Open. Toto je ich štvrtá profesionálna súťaž na vysokej úrovni, ale najskôr sa nedostala do úvodného kola súťaže.

Toto je piate grandslamové stretnutie medzi dvoma kanadskými mužmi v ére Open, prvý zápas, ktorý sa uskutoční v treťom kole.

„Myslím, že som ho prvýkrát stretol, keď mi bolo osem,“ uviedol Agar-Aliasim po tom, čo v stredu upustil od austrálskeho Jamesa Duckwortha v dvoch setoch. „Zobrali najlepších hráčov do 12 rokov, mali sme … národné tábory. Myslím si, že to bolo prvýkrát, čo som sa s ním stretol v Toronte. Už v deviatich rokoch hral s raketou pre dospelých, bekhendom rukou.“ .

„Pamätám si, keď som ho prvýkrát uvidel, bolo to veľmi zaujímavé. Stále na mňa urobilo dojem, čo robil.“

Shabowalov, jedenásty nasadený hráč z Richmond Hill, zvíťazil na pretekoch ATP Tour a Grand Slam 2: 1 na turnaji Agar-Aliasim, 2018 a 19 US Open. Agar-Aliasim, 20. nasadený z Montrealu, zaznamenal svoje víťazstvo na antuke v Madride v roku 2019.

Po vypadnutí v prvom kole otváracieho grandslamového turnaja minulej sezóny je oboch hráčov krok od 16. kola.

„Felix je určite nadšený, že hrá,“ povedal Shapolov v stredu pre austrálskeho Bernarda Domica.

„Ale pre mňa je to ako každý iný turnaj. Je to tak trochu pripravené. Pre mňa je to ďalšie kolo. Je zrejmé, že skôr či neskôr pôjdeš žrebovať s Kanaďanmi.“

READ  Tampico | Cociaretto ide ďaleko v Mexiku

V treťom kole sa 14. nasadený Ond pridáva k Milošovi Rayoncovi, Shapovalovovi a Agar-Aliasimovi z Thornhillu. Ravonic bude čeliť Maďarovi Mortonovi Fusovicovi, ktorý sa umiestnil na 55. mieste na svete, zatiaľ čo Kanaďan je na hranici životnosti 2: 0.

Na US Open minulý rok dosiahli Shapovalov, Agar-Aliasim a vancouverský Wasek Pasbis 16 kôl, čo je druhé kolo slama, ktoré sa v posledných troch otvorených érach kanadských mužov uskutočnilo iba raz.

Kombinácii Shapolov a Agar-Aliasim sa najskôr venovala významná pozornosť na Rogersovom pohári 2017. Shapolov strávil niekoľko zápasov v Montreale, keď nebol schopný postúpiť do semifinále na domácej pôde Agar-Aliasim, ktorú poznačilo víťazstvo nad Rafaelom Nadalom.

„Sme tímoví hráči. Bavíme sa dobre, kedykoľvek sme spolu,“ uviedol Agar-aliasim.

„Keď zdieľame skúsenosti ako minuloročný Davisov pohár alebo pohár ATP, vždy chceme pre tím to najlepšie. Samozrejme, teraz, keď sme hrali proti sebe, sme už hrali predtým na grandslamových hrách, čo je skvelé príležitosť pre nás oboch. Je to dôležitý zápas. Ideme súťažiť. “

Agar-Aliasim si myslí, že tento zápas je vhodný pre hru v Kanade.

„Nie je to prvýkrát, nie je to naposledy, čo budeme hrať,“ uviedol.

Agar-Aliasim a poľský partner Hubert Herkogs nevydržali dlho vo štvorhre, vo štvrtok prehrali v prvom kole s Kenom Scoopským a Neilom Schubským 6: 3, 6: 2.

Ďalšie dve skupiny s účasťou Kanaďanov postúpili do druhého kola.

Slovenský Andrzej Martin a rakúsky Tristan-Samuel Weissborn sa ujali vedenia 6: 3, 7: 6 (7) pred Shapovalovom a Pospisom.

Sharon Fishman z Toronta a partnerka z Mexika Giuliana Olmosová zdolala piatu nasadenú Hao-Sing Chan a Thawainovú Latishu Chanovú 1: 6, 7: 6 (7), 6: 2 v sete.

Pozerať | CBC Sports skúma rýchly odchod Biancy Andresovej z Australian Open:

Anastasia Pucis a Vivek Jacob reagujú na náhlu prítomnosť Biancy Andresovej na Australian Open, diskutujú o tom, čo videli z jeho vystúpenia a ako si myslia, že bude účinkovať v Tokiu. 3:03

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close