Zábava

Devils prospect Nemec, Slovakia vedie U.S. na svetových junioroch

MONCTON, New Brunswick — Dalibor Dvorský, Robert Baco a Filip Mesár skórovali v rozpätí 3:19 v druhej tretine a Slovensko v stredu na juniorských majstrovstvách sveta zdolalo Spojené štáty americké 6:3.

Za Slovensko skórovali Libor Nemec, Petar Repczyk a Alex Čiernik a kapitán Simon Nemec, celkovo dvojka tohtoročného draftu NHL. New Jersey DevilsV zápase B-skupiny zaznamenal tri asistencie.

Adam Cajan predviedol 23 zákrokov, keď sa Slovensko odrazilo od utorkovej prehry 5:2 s Fínskom. Stredajšie víťazstvo znamenalo piatykrát, čo Slovensko zdolalo tím USA na 21 svetových juniorských turnajoch.

„Je to iný zápas, pretože Fínsko (hrá) veľa v obrane, a to nie je pre nás dobré,“ povedal Simon Nemec. „Ale dnes sme hrali dobre. Myslím si, že sme boli občas lepší ako Amerika.“

Tyler Boucher, výber v prvom kole 2021 Ottawa Senators a syn bývalého brankára NHL Briana Bouchera, ktorý dvakrát skóroval za USA. Útočník Michiganu Wolverines Gavin Brindley pridal gól a brankár Colorado College Kaiden Emberego predviedol 30 zákrokov. Američania v pondelok zdolali Lotyšsko 5:2, no Embereko v tomto zápase nenastúpilo.

Lídrami sezóny na ľade pre oba tímy boli obrancovia aj vyhliadky diablov. Simon Nemec finišoval za 25:31 a kapitán tímu USA Luke Hughes, celkovo číslo 4 v roku 2021, skončil za 25:00.

„Myslím si, že v druhej tretine sme sa dostali mimo hru a dali sme dva góly, keď sme ich nemali,“ povedal Hughes. „Myslím si, že sme sa museli sprísniť v defenzíve a vrátiť sa k našej hre. To nás stálo.“

Tím USA hrá vo štvrtok so Švajčiarskom a Slovensko v piatok s Lotyšskom.

V skupine A v Halifaxe v Novom Škótsku dosiahol Connor Bedard, celkovo číslo 1 budúcoročného draftu NHL, tri góly a sedem bodov. Shane WrightThe Seattle KrakenNajlepší výber v tomto roku, zaznamenal gól a asistenciu, keďže tím Kanady sa vrátil z prehry z prvého dňa výhrou 11:2 nad Nemeckom.

READ  Ukrajina vyhrala 66. ročník súťaže Eurovision Song Contest

Olen Zellweger pridal k víťazstvu hostí turnaja tri asistencie. Kanada vo svojom úvodnom zápase prehrala s Českom 5:2.

K tejto správe prispela agentúra Associated Press.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close