Zábava

Slovan, najdrahší slovenský televízny seriál, vstupuje do výroby

– Nadchádzajúci epický televízny seriál kombinuje historický obsah 7. storočia s fantasy a nadprirodzenými prvkami

V balení Slovania (© TV Joj)

Najlepší slovenský filmár Peter Pepjack (Čistič [+see also:
film review
trailer
interview: Martin Žiaran
interview: Peter Bebjak
film profile
]
, daň [+see also:
film review
trailer
interview: Andrey Yermak
interview: Peter Bebjak
film profile
]
, rozdeliť [+see also:
trailer
film profile
]
, správy) bol rovnako zaneprázdnený prácou na projektoch pre malú obrazovku (tj Za sklom, Rex, škvrna, spravodlivosti, vdova A Dr Ludsky, okrem iného). V súčasnosti režíruje niekoľko epizód televízneho seriálu Lakshya Slovania, doteraz najdrahší slovenský televízny seriál. Popisuje sa ako „fantasy rekonštrukcia historického obdobia s fantazijnými a nadprirodzenými prvkami“ inšpirovaná slovenskou a ukrajinskou mytológiou a rozprávkami. Slovania Predstavuje prvý pokus o kvalitnú TV produkciu v slovenskej audiovizuálnej produkcii.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Nastaviť na 7Th Tento príbeh o meči a čarodejníctve sa odohráva v stáročnej Karpatskej kotline medzi dvoma horskými pevnosťami a centrami ich obchodných a mocenských záujmov a tlaku, ktorý na ne vyvíjajú prichádzajúci Avari. Séria sleduje mladú Drahu (Polina Nosykina) a záhadný cudzinec menom Vlad (Juraj Lodge), ktorý zachránil z prvého hradiska. Okrem toho existuje ďalšia parcela v druhom hradisku Farna, na bojovníka zameranom Radus (Tomáš Maštalír) a jeho túžbe po potomstve.

Slovensko a Ukrajina vyrábajú sériu so slovenskými, ukrajinskými a českými filmovými štábmi a rozpočet presahuje 4 milióny eur, čo pre domácu televíznu produkciu predstavuje úplne iné ihrisko. Väčšina streľby sa odohráva na Ukrajine. Osem z 12 epizód je už natočených, pričom deväť a desať budú pokračovať v septembri. Peter Pepjak nie je jediným režisérom spojeným s projektom: ukrajinským režisérom Serhiy Chanin a začínajúci slovenský filmár Michael Blaško (Pozri príspevok) zdieľajte aj riaditeľské povinnosti.

READ  Pieroki Fest sa vráti do centra tohto leta Miestne správy

Pravidelný DoP Pepjack, Martin Ciaranje za kamerou a Stanislav Adam A Volodymyr Ivanov Projekt tiež prepožičiavajú. Wanda Adamič HirikováVandal Productions vyrába sériu v spolupráci s ukrajinským producentom Andrej JermakĽudia, ktorí stoja za Pepjackovou uznávanou kriminálnou drámou a úspechom v domácej pokladni daň (Pozri novinky). Produkcia série bude pokračovať do novembra 2019, po ktorej bude nasledovať postprodukcia do júna 2020.

Slovania Produkoval European Partnership Media Group, Slovenská Producena (TV Joge) a Vandal Production. The Ministerstvo kultúry Ukrajiny A to Slovenský audiovizuálny fond podporili projekt. TV Joz odvysiela seriál v septembri 2020. Martina LiškováO medzinárodné práva sa stará Foxx Media Group a Slovenská produkčná.

Pozrite si ukážku seriálu nižšie:

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close