Barcelona sa vo finále stretne s Algarasom Tsitsipasom; Liverpool zdolal Nottingham Forest

Carlos Algarz porazil Dona Evansa a pripravil finále Barcelona Open proti Stefanosovi Tsitsipasovi. Medzitým sa v Bosne a Hercegovine vo forme Andrey Rublev dostal do finále v Banja Luke.

Vo futbalových správach sa Manchester City dostal do svojho prvého finále FA Cupu v roku 2019 po víťazstve nad Sheffieldom United. Medzitým si Liverpool po tvrdom víťazstve nad Nottinghamom Forest uchoval nádej, že bude budúci rok hrať európsky futbal.

Pozrite si hlavné správy z medzinárodných športových podujatí 23. apríla 2023:

Do finále postúpil Algaras Barcelona

Obhajca titulu Carlos Algarz porazil Dona Evansa 6:2, 6:2 a pripravil tak finále Barcelona Open proti Stefanosovi Tsitsipasovi.

Grék predtým porazil druhého nasadeného Lorenza Musettiho 6-4, 5-7, 6-3 a dostal sa do finále po tretíkrát.

Algaras vlani vo štvrťfinále v Barcelone zdolal svetovú dvojku Tsitsipasa v troch setoch, čo bolo tretie víťazstvo Španiela v troch stretnutiach proti Grékovi.

„Cítim sa veľmi pohodlne hrať tu v Barcelone a hrám dobre,“ povedal Algaraz, ktorý na tohtoročnom turnaji nestratil ani set.

„Stephanos tiež hrá skvelé zápasy. Povedali, že minulý rok bol ťažký zápas.“

„Viem, že je na ihrisku veľmi dobrý, takže sa pokúsim zabudnúť na všetko, čo sa stalo v predchádzajúcich zápasoch, a pokúsim sa zajtra sústrediť na svoju hru a pokúsim sa vyhrať.“

Algaraz vynechal minulotýždňový turnaj Monte Carlo Masters pre problémy s rukou a chrbtom.

Po ľahkom víťazstve nad Nunom Borgesom nasledovali zložité výhry proti Španielom Robertovi Bautistovi Agutovi a Alejandrovi Davidovichovi Fokinovi.

Po víťazstve v Buenos Aires a Indian Wells za tretím titulom v sezóne, domáci favorit Algaras odštartoval impozantne.

Liverpool Pip Nottingham Forest

Liverpool si v budúcej sezóne udržal svoju vonkajšiu šancu na futbalovú Ligu majstrov pri živote, keď Diogo Jota skóroval dvakrát pri výhre 3:2 nad Nottinghamom Forest, zatiaľ čo európska kampaň Aston Villy skončila v Brentforde remízou 1:1.

READ  Sloven Bratislava sa pripojí k premiérovej slovenskej hokejovej lige

Na opačnom konci tabuľky Premier League porazil Leicester Wolves 2:1 a vyšplhal sa zo zostupovej zóny za prvým víťazstvom po 11 zápasoch.

Liverpool v pondelok porazil Leeds 6:1, aby oživil nádej na neskorú výzvu na umiestnenie v prvej štvorke, ale ťažkú ​​úlohu zložil pri prekonaní tímu Forest, ktorý počas celej sezóny inkasoval len päť gólov vonku pred návštevou Anfieldu.

„Najdôležitejšie vo futbale sú naše výsledky a dnes bojovať a získať tri body za týchto podmienok,“ povedal tréner Liverpoolu Jurgen Klopp.

„Musíte sa pozrieť v šatni, chalani nie sú hlúpi – vedia, že nie sme dokonalí – ale majú z toho veľkú radosť. Sú to tri veľmi dôležité body.“

Jota neskóroval rok predtým, ako vsietil dvakrát na Elland Road začiatkom týždňa, ale teraz strelil štyri góly za týždeň.

Všetky góly Liverpoolu prišli zo štandardiek, keď Forest predviedol úžasnú obranu.

Jota dvakrát viedla Reds na začiatku druhého polčasu, ale Forest bol upevnený odrazeným úsilím Neka Williamsa a Morgana Gibbsa-Whitea.

Hostia však v priebehu troch minút po vyrovnaní dvakrát inkasovali, keď Mohamed Salah v 20. minúte vymietol domáci priamy kop Trenta Alexandra-Arnolda pre víťaza.

Liverpool sa posunul na siedme miesto a posunul sa na vzdialenosť šiestich bodov od štvrtého Newcastlu, ktorý v nedeľu hostí Tottenham.

Forest skĺzol na dno druhého, obrana v jednom momente.

Manchester City vo finále FA Cupu

Riyad Mahrez vystrelil Manchester City do finále FA Cupu, keď Alžírsko v sobotu strelilo hetrik pri výhre 3:0 nad Sheffieldom United vo Wembley.

Mahrezova vynikajúca prezentácia poslala smoliarov Championship a ukončila sériu City troch po sebe idúcich semifinálových prehier FA Cupu.

32-ročný hráč zlomil odpor United penaltou na konci prvého polčasu a po prestávke zavŕšil svoje treble dvoma klinickými zakončeniami.

READ  Kontrola faktov – fotografie zobrazujú bazén v slovenskom pracovnom tábore, nie v nacistickom koncentračnom tábore

Súperi City vo finále vo Wembley 3. júna nastúpia v nedeľňajšom semifinále medzi Manchestrom United a Brightonom.

Zverenci Pepa Guardiolu sú späť vo finále prvýkrát od roku 2019, keď vyhrali FA Cup jedinýkrát v Španielsku.

Boli prvým tímom od Evertonu v roku 1966, ktorý sa dostal do finále bez inkasovaného jediného gólu.

„Toto je štvrtá sezóna v rade, v ktorej sme sa dostali do semifinále. V minulosti sme nemohli vyhrať, ale dnes sme podali výkon,“ povedal Guardiola.

„Nemôžeme zabudnúť na tri dni pred Mníchovom. Mohlo to byť ťažké. Museli sme podať dobrý výkon a to sa nám podarilo. Všetci chalani, ktorí nastúpili, boli perfektní.

„Som naozaj rád, že klub je po toľkých rokoch späť vo finále.“

K Mahrezovmu víťaznému príspevku Guardiola dodal: „Rijád sa na mňa hnevá, keď nehrá. Núti ma spozornieť.

„Keď hrá, je tam a to je najdôležitejšie. Je to veľký pódiový hráč. Za Rijád som veľmi spokojný.“

City vyhrali 11 z posledných 12 zápasov a sú na ceste k nezabudnuteľnému trojnásobku, keď stíhajú Arsenal v Premier League a proti Realu Madrid v semifinále Ligy majstrov.

Rublev sa dostal do finále v Banja Luke

Andrey Rublev sa v sobotu v Banja Luke dostal do svojho druhého finále v priebehu niekoľkých týždňov.

Rublev, druhý nasadený, ktorý minulý týždeň vyhral Monte Carlo Masters, predĺžil svoju víťaznú sériu na osem zápasov výhrou 6:2, 6:4 nad Molkanom.

„Hral som dobre na začiatku a potom som v druhom sete trochu stratil pozornosť,“ povedal Rublev.

„Alex odohral niekoľko dobrých zápasov, začal som uťahovať, začal som byť nervózny. Nakoniec som však dokázal vyhrať a to je najdôležitejšie.

Rublev sa dostal do finále bez straty setu a v nedeľu si o titul zahrá s víťazom Novaka Djokoviča Dušanom Lajovičom.

READ  Ukážka: Lichtenštajnsko vs Slovensko – predpoveď, tímové správy, zostavy

Sedemdesiaty Lajovič z hranice porážky zdolal Srba Miomira Kecmanoviča v troch setoch.

Kechmanovičová viedla o set a podávala v druhom geme, no Lajovič sa odmietol podlomiť a po troch hodinách vyhral 4:6, 7:6 (7/5), 6:4.