Hlavné správy

Donald Trump plánuje uvaliť spoločnosti sadzby, ak budú znovu zvolené

Uviedli to pre TASR viaceré poisťovacie spoločnosti pôsobiace na Slovensku.

„Naše cestovné poistenie pokrýva náklady na ošetrenie alebo repatriáciu späť do Slovenskej republiky aj v prípade infekcie koronavírusom, ak klient cestuje do krajín označených ako zdravotne nezávadné,“ poistil sa Uniqa. Podobné stanovisko vyjadrili aj iné poisťovne.

Zdôraznili však, že situácia je iná v prípade „červených“ krajín, v ktorých sa cestovanie neodporúča. „Ak klient napriek varovaniu cestuje do takejto krajiny, nebude sa na neho v takom prípade vzťahovať poistné krytie,“ uviedol Lukáš Bertók z Wüstenrot poisťovne.

Cestovné poistenie je možné dojednať pre všetky krajiny, ale s obmedzeným pokrytím COVID-19 v krajinách, kde sa cestovanie neodporúča.

„Na tieto prípady sa poistenie vôbec nevzťahuje, pretože poistná udalosť sa dala predvídať, očakávať alebo bola známa už v čase uzavretia poistnej zmluvy. Ostatné choroby alebo úrazy sú obvykle poistené v súlade s príslušnými ustanoveniami poistné podmienky a uzavretá poistná zmluva, “uviedla Union poisťovňa.

Allianz – Slovenská poisťovňa tiež zdôraznila, že ak v čase cestovania je územie štátu na zozname rizík, poisťovateľ môže odmietnuť plnenie z dôvodu choroby, ktorá sa šíri ako epidémia alebo pandémia.

„Ak poistenec cestuje do krajiny uvedenej na zozname ohrozených krajín a náklady na zdravotnú starostlivosť vzniknú z akéhokoľvek iného dôvodu, ktorý nie je vylúčený z poistenia (napríklad zlomenina končatín alebo urgentná apendektómia), cestovné poistenie kryje toto riziko,“ pridal Helena Kanderková z Allianzu.

Ak sa označenie krajiny zmení na riskantné až po odchode klienta, rozsah poistného krytia by nemal byť ovplyvnený.

„Ak sa poistený riadi odporúčaním nevycestovať do vysokorizikových krajín a napriek tomu vyhlási odporúčanie (alebo odporúčanie zvážiť cestu / pobyt) štátnym orgánom alebo Svetovej zdravotníckej organizácii po dátume cesty, poisťovňa uhradí náklady na vyšetrenie, ošetrenie, hospitalizáciu a prepravu do vlasti, ktoré sú s touto chorobou spojené, vrátane COVID-19, “uviedla hovorkyňa poisťovne Kooperativa Silvia Nosková Illášová. (TASR)

READ  Maďarsko a Slovensko položili základný kameň nového mosta cez rieku Ipoli

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close