Hlavné správy

Dráma v Sýrii: VIDEO Niekoľko Američanov bolo zranených pri zrážke s ruskými vojakmi

K zrážke došlo tento týždeň v severovýchodnej Sýrii a zranenia vojakov nie sú vážne. Podľa zdrojov uvádzaných serverom Politico boli štyria členovia armády zranení pri zrážke medzi americkým a ruským vojenským vozidlom. Pentagon a americké vojenské velenie k incidentu zatiaľ nekomentovali. Rusko obvinilo USA z incidentu. Ich vojaci sa údajne snažili blokovať cestu ruskej hliadky.

Šéf štábu ruskej armády Valery Gerasimov hovoril telefonicky o svojej zrážke s americkým náprotivkom. Uviedol, že Moskva vopred informovala medzinárodnú koalíciu vedenú Spojenými štátmi o pohybe ruskej hliadky, uviedla ruská agentúra TASS.

Video kolízie, ktorá sa objavila na Twitteri, ukazuje, že ruské vozidlo narazilo do amerického automobilu. Zároveň ruský vrtuľník stále letí veľmi nízko nad americkými jednotkami.

Spojené štáty majú okolo 500 vojakov v Sýrii, najmä na severovýchode, bojujúcich popri arabsko-kurdskej koalícii SDF. Spoločne sa snažia zničiť posledné radikály teroristickej organizácie islamského štátu, ktoré stále pôsobia v tejto oblasti.

Rusko je spojencom prezidenta Bashara al-Asada v sýrskom konflikte. Zároveň sa ruské jednotky v posledných mesiacoch rýchlo presťahovali do oblastí, kde predtým Američania pôsobili, ale stiahli sa.

Teraz sa obe sýrske armády pohybujú v tesnej blízkosti a ich velitelia sa preto snažia udržiavať určitú formu vzájomnej komunikácie, aby sa predišlo konfliktom, poznamenal server Politico.

Ako však server dodal, ruské jednotky v posledných mesiacoch niekoľkokrát prenikli na územie pod americkým dohľadom, čo Washington považuje za úmyselné úsilie ich vytlačiť z regiónu.

READ  Slovensko potvrdzuje dodávku stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu, preberá dodávku tankov Leopard

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close