Hlavné správy

Dve z Judášových akcií idú do väzby, ďalšie prídu neskôr – Domov – Novinky

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku rozhodol o väzbe dvojice osôb JR a D. Č., Ktoré boli obvinené a zadržané počas policajnej akcie Judáš.

Rozhodnutie nie je konečné. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Dôvodom väzby je obava z ovplyvňovania svedkov.

„Rozhodnutie je právoplatné, obvinení proti nemu podali sťažnosť a prokurátor tiež sťažnosť proti neprijatiu vyšetrovacej väzby u jedného z obvinených,“ spresnila. O sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Zatknutie NAKA.  2.12.2020

Sudca v sobotu vypočul aj obvinenú LV. Rozhodnutie v jeho prípade bude podľa hovorkyne oznámené v nedeľu. Potom budú výsluchy ďalších štyroch obvinených pokračovať. Okrem policajného exprezidenta Milana L. bude od 7.30 h rozhodovať aj o návrhu na väzbu pre BB, PG a MK.

Podľa polície bolo v prípade obvinených osem osôb. Ide o ľudí, ktorí pracovali a niektorí stále pôsobia na vedúcich pozíciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Trestné činy mali páchať dlhodobo, najmenej v ôsmich skutkoch. Obvinenie sa týka prijatia úplatku, úplatku, založenia, sprisahania a podpory zločineckej skupiny, ako aj ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Páči sa vám tento článok?
Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je každý deň prinášať aktuálne správy. Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Hurikán poškodil dediny za slovenskými hranicami

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close