Hlavné správy

Eastern Michigan University Fulbright Scholar Professor vytvára virtuálny výmenný program a konferenciu na prepojenie amerických a slovenských kandidátov na učiteľov

YPSILANTI – Profesorka TESOL na Eastern Michigan University, Zuzana Tomaš, žije a pracuje na Slovensku už takmer štvrťstoročie a rovnako dlho žije a pracuje v Spojených štátoch amerických. Po rokoch práce so študentmi v oboch krajinách zistila, že študenti si užívali medzinárodné skúsenosti. Výsledkom je virtuálny výmenný program, medzinárodná virtuálna konferencia pre učiteľov a nový študijný program v zahraničí na Slovensku.

Tomáš ako Fulbrightov americký štipendista strávil väčšinu akademického roka 2021-2022 na Slovensku a v roku 2024 rozvíja študijný program v zahraničí založený na efektívnom modeli v Čiernej Hore.

Tomáš, Fulbrightov americký vedec, strávil väčšinu akademického roka 2021-2022 výskumom, výučbou a odbornými projektmi na Slovensku – vrátane úzkej spolupráce s katedrou Univerzity Mateja Béla v Panskage (anglický a americký). Univerzita Mateja Bella), verejná výskumná univerzita na strednom Slovensku.

Po rokoch práce so študentmi v oboch krajinách a dvoch kohortách študentov EMÚ študujúcich v zahraničí v zahraničí, Tomáš „z prvej ruky videl, ako veľa znamenajú tieto medzinárodné skúsenosti pre študentov EMU na mnohých úrovniach.“ Tak vytvoril virtuálny výmenný program s pomocou spolutvorkyne Anny Sladinskej, profesorky na Univerzite Madge Bell (UMB) na Slovensku.

„Virtuálny výmenný program ponúka študentom možnosť zažiť ponorenie sa do medzinárodnej spolupráce, ale bez nákladov a logistiky spojenej so štúdiom v zahraničí.“ Thomas to opisuje.

V rámci virtuálneho projektu Tomášov kurz TESOL „Úvod do práce s jazykovo a kultúrne rôznorodými študentmi“ TESOL spolupracoval s kandidátmi na učiteľa UMB na rozvoji a výučbe hodín angličtiny o pohode pre študentov slovenskej angličtiny. , z ktorých väčšina pochádzala z ekonomicky slabých rodín na Slovensku, zadarmo.

54 zúčastnených kandidátov na učiteľov EMU a UMB viedlo účastníkov cez aktivity a oddelené miestnosti a viedlo lekcie cez Zoom. Program umožnil účastníkom dozvedieť sa o wellness, hovoriť po anglicky, spoznať nových ľudí, učiť sa online a naučiť sa novú slovnú zásobu.

Hodnotenie po ukončení programu ukázalo vysokú úroveň spokojnosti študentov angličtiny – všetci zúčastnení študenti hodnotili program ako efektívny. Uchádzači o učiteľa mali potom možnosť podeliť sa o svoje úvahy o programe v rámci hodnotenia.

READ  Alex Ila sa dostal do semifinále štvorhry, vypadol vo dvojhre na Slovensku W60

„Na tomto programe sa mi páčilo všetko,“ povedala členka kandidátky na učiteľa EMU Ashlie Lafontaine. „Skutočne si myslím, že je to skvelá príležitosť a myslím si, že každý nový učiteľ by mal túto skúsenosť raz zažiť, kým sa stane učiteľom. Toto je moja obľúbená trieda na východe,“ povedal jeden zo zamyslení.

Ďalšou úvahou bolo, že kandidát na učiteľa mal rád „zostavovanie plánu hodiny, ktorému by účastníci porozumeli a mohli sa s ním počas učenia zapájať“.

Celkovo sa študenti a účastníci zhodli – program bol pôsobivý a prospešný na mnohých úrovniach.

Okrem virtuálneho výmenného programu vytvoril Tomaš aj ďalší jedinečný spôsob, ako sa môžu študenti z oboch univerzít virtuálne spojiť a ďalej spolupracovať.

„Naši študenti veľmi tvrdo pracujú na svojich triednych projektoch, ale okrem hodnotenia od profesora je ich práca zriedka ocenená a zdieľaná veľmi široko alebo so skutočným publikom budúcich učiteľov,“ povedal Tomáš. „Po diskusii s prof. Sladinczom, ktorý uznal túto medzeru vo vzdelávaní, sme prišli s nápadom na medzinárodnú konferenciu učiteľov angličtiny (ICPET).“

ICPET, ktorý je už tretím rokom, si kladie za cieľ vytvoriť priateľskú príležitosť na profesionálny rozvoj pre učiteľov TESOL, ktorí sú už v škole, a podporovať kultúru zdieľania nápadov v kultúrnom a akademickom kontexte.

O prezentáciu počas konferencie sa môžu uchádzať študenti HMÚ aj UMB. Kandidáti na učiteľa môžu zdieľať svoj triedny projekt a ak budú vybraní, zapojiť kolegov do spätnej väzby a otázok.

Konferencia ICPET 2023 sa bude konať 27. novembra. Viac o konferencii viď Domovská stránka ICPET.

Pre študentov, ktorí snívajú o presťahovaní sa na Slovensko, Tomaš tvrdo pracuje na vytvorení študijného programu v roku 2024 v zahraničí podľa úspešného modelu v Čiernej Hore, kde budú mať študenti EMU možnosť vyučovať angličtinu tvárou v tvár, navštíviť školy v inej krajine a komunikovať s učiteľmi angličtiny. a školských administrátorov a vytvorte si spomienky, ktoré zostanú na celý život.

READ  Poprední slovenskí zákonodarcovia podporili nový zákon o zrušení protikorupčného prokurátora

O Eastern Michigan University
Bola založená v roku 1849 a je druhou najstaršou verejnou univerzitou vo východnom Michigane. V súčasnosti slúži viac ako 14 000 študentom, ktorí študujú bakalárske, postgraduálne, špecializované, doktorandské a certifikačné tituly v umení, vedách a profesiách. Celkovo je prostredníctvom univerzitných College of Arts and Sciences ponúkaných viac ako 300 veľkých, menších a sústredení; komerčné; vzdelávanie; inžinierstvo a technológia; Zdravie a služby ľuďom; a jej postgraduálnej školy. Národné publikácie naďalej uznávajú EMU za jej excelentnosť, rozmanitosť a oddanosť aplikovanému vzdelávaniu. Navštívte univerzitu Rebríček A Body hrdosti Webové stránky, kde sa dozviete viac. Viac informácií o Eastern Michigan University nájdete na Webová stránka univerzity. Ak chcete mať aktuálne informácie o univerzitných novinkách, aktivitách a oznámeniach, navštívte EMU Today.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close