Veda

EEZ zistené v komároch zhromaždených v dvoch hromadných mestách

Massachusettské ministerstvo verejného zdravia v piatok oznámilo, že vírus východnej encefalitídy koní bol tento rok prvýkrát v Massachusetts zistený u komárov. Prítomnosť EEZ bola potvrdená vo vzorkách komárov odobratých v stredu v Douglas a Southbridge v okrese Worcester. V tomto roku neboli doteraz hlásené žiadne prípady EEZ u ľudí alebo zvierat. Úradníci uviedli, že tento nález zvýšil mieru rizika EEZ v komunitách Douglas, Dudley, Southbridge, Sturbridge, Uxbridge a Webster v okrese Worcester. Cyklus prepuknutia EEE, ku ktorému došlo v rokoch 2019 a 2020, v Massachusetts v roku 2021 alebo 2022 nebola žiadna aktivita EEE,“ povedal komisár pre verejné zdravie Robert Goldstein, MD, Ph.D. „To je prípad EEZ vznikajúcich na konci sezóny, čo by malo zabrániť príliš vysokému alebo príliš rýchlemu zvýšeniu úrovne rizika. Určité riziko chorôb prenášaných komármi však bude pretrvávať až do prvých tuhých mrazov a ľudia by mali podniknúť kroky na zabránenie uštipnutia komárom. EEZ je zriedkavé, ale závažné a potenciálne smrteľné ochorenie, ktoré môže postihnúť ľudí všetkých vekových skupín. EEZ sa zvyčajne prenáša na človeka uštipnutím infikovaným komárom. V roku 2019 bolo v Massachusetts zaznamenaných 12 prípadov EEZ u ľudí so šiestimi úmrtiami a v roku 2020 päť prípadov u ľudí s jedným úmrtím. V roku 2021 alebo 2022 sa v Massachusetts nevyskytli žiadne prípady EEZ u ľudí. „Naozaj sme nečakali, že tento rok budeme mať také veľké množstvo komárov, ale bolo tak mokro, ako všetci vieme v lete, že si myslím, že to zvýšilo populáciu komárov. Nechcem štípať, štát epidemiologička Dr. Catherine Brownová povedala. Zdravotnícki úradníci žiadajú obyvateľov a návštevníkov, aby sa vonku natierali krémom na odpudzovanie hmyzu, pamätali na špičku komárov – od súmraku do úsvitu – a nosili dlhé rukávy, dlhé nohavice a ponožky, keď sú vonku. Oblečte si ich. Začiatkom tohto týždňa potvrdili zdravotnícki úradníci z Massachusetts dva prípady vírusu západonílskeho pôvodu u ľudí – ďalšej choroby prenášanej komármi. Podľa Massachusettského ministerstva verejného zdravia ide o 40-ročného muža, ktorý nedávno okres, oblasť už známa byť vystavený strednému riziku infekcie a 70-ročná žena z Massachusetts bola vystavená západonílskemu vírusu v inej časti krajiny. Viac informácií vrátane pozitívnych výsledkov nílskeho vírusu a EEE nájdete na webe Arbovirus Surveillance Information Web . Stránka o chorobách prenášaných komármi | Mass.gov, ktorý sa denne aktualizuje, alebo zavolaním na oddelenie epidemiológie DPH na číslo 617-983-6800. Video: Hromadný lekár o rizikách EEZ a obavách zo surových ustríc

READ  Štúdia osvetľuje úlohu odtlačkov prstov v zmysle dotyku. Veda

Massachusettské ministerstvo verejného zdravia v piatok oznámilo, že vírus východnej encefalitídy koní bol tento rok prvýkrát v Massachusetts zistený u komárov.

Vzorky komárov odobraté v stredu v Douglas a Southbridge v okrese Worcester potvrdili prítomnosť EEZ. V tomto roku neboli doteraz hlásené žiadne prípady EEZ u ľudí alebo zvierat.

Úradníci uviedli, že tento nález zvýšil mieru rizika EEZ v komunitách Douglas, Dudley, Southbridge, Sturbridge, Uxbridge a Webster v okrese Worcester.

„Po cykle prepuknutia EEE, ku ktorému došlo v rokoch 2019 a 2020, v roku 2021 alebo 2022 nebude v Massachusetts žiadna aktivita EEE,“ povedal komisár pre verejné zdravie Robert Goldstein, MD, Ph.D. „To je prípad EEZ vznikajúcich na konci sezóny, čo by malo zabrániť príliš vysokému alebo príliš rýchlemu zvýšeniu úrovne rizika. Určité riziko chorôb prenášaných komármi však bude pretrvávať až do prvých tuhých mrazov a ľudia by mali podniknúť kroky na zabránenie uštipnutia komárom.

EEZ je zriedkavé, ale závažné a potenciálne smrteľné ochorenie, ktoré môže postihnúť ľudí všetkých vekových skupín. EEZ sa zvyčajne prenáša na človeka uštipnutím infikovaným komárom.

V roku 2019 bolo v Massachusetts zaznamenaných 12 prípadov EEZ u ľudí so šiestimi úmrtiami a v roku 2020 päť prípadov u ľudí s jedným úmrtím. V roku 2021 alebo 2022 sa v Massachusetts nevyskytli žiadne prípady EEZ u ľudí.

„V skutočnosti sme nečakali, že tento rok budeme mať také veľké množstvo komárov, ale bolo také vlhké, ako všetci poznáme leto, že si myslím, že podporilo populáciu komárov. Neštípu Wanted,“ povedal štátny epidemiológ Dr. Katherine Brownová.

Zdravotnícki úradníci vyzvali obyvateľov a návštevníkov, aby sa vonku natierali krémom na odpudzovanie hmyzu, aby boli opatrní počas špičkových hodín proti komárom – od súmraku do úsvitu – a aby nosili dlhé rukávy, dlhé nohavice a ponožky, keď sú vonku.

READ  Ako tento víkend vidieť na oblohe meteorický roj v kvadrante 2021

Začiatkom tohto týždňa zdravotnícki úradníci z Massachusetts potvrdili dva prípady vírusu západného Nílu u ľudí – ďalšie ochorenie prenášané komármi.

Podľa Massachusetts Department of Public Health bol 40-ročný muž nedávno vystavený vírusu v Middlesex County, oblasti, o ktorej je už známe, že je v strednom riziku infekcie, a 70-ročná žena z Massachusetts. vírusu západného Nílu. inej časti krajiny.

Viac informácií, vrátane všetkých pozitívnych výsledkov vírusu West Nile a EEE, nájdete na webovej stránke Arbovirus Surveillance Information. Choroby prenášané komármi | mass.govktorý je denne aktualizovaný, alebo zavolaním na oddelenie epidemiológie DPH na číslo 617-983-6800.

Video: Hromadný lekár o rizikách EEZ a obavách zo surových ustríc

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close