Ekonomika

Elektromobily Hyundai a Kia dostanú nový základ. Nabijú sto kilometrov za päť minút

Európska únia svojim prísnym emisným limitom nedáva výrobcom automobilov inú možnosť, ako čoraz viac propagovať vo svojich ponukách plne elektrické vozidlá. Tie neboli v minulosti príliš populárne, čo bolo dané hlavne skromným rozsahom nabíjania, pomalým nabíjaním a tiež nie úplne rozvinutou infraštruktúrou nabíjacích staníc.

Vývoj však napreduje rýchlo a dnes môže veľa elektrických modelov konkurovať svojim kolegom spaľovacím motorom pod kapotou. Taktiež bola vyvinutá infraštruktúra a skutočne rýchle nabíjanie je už podporované.

V zásade je potrebné brať elektromobil ako vozidlo, ktoré nabíjate primárne v noci alebo v práci, občas však dôjde k situácii, že musíte siahnuť aj po rýchlom nabití. Spoločnosť Hyundai Motor Group predstavila novú globálnu modulárnu platformu elektrického podvozku E-GMP – špecializovanú na akumulátorové elektrické vozidlá (BEV).

Vysoký výkon a flexibilita

Od roku 2021 bude nová platforma podvozku E-GMP základným kameňom pre celý rad nových elektromobilov Hyundai a Kia. Prvý bude predstavený v modeli Hyundai IONIQ 5, ale bude tiež prvým špecializovaným elektromobilom na batérie od spoločnosti Kia Motors. Spoločnosť pre výrobcu predstaví budúci rok.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Odišli ste 72% čítať.

Nezistili ste všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup k úplnému obsahu

KÚPIŤ

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

READ  Trudeau sedí so Zelenským na summite nového lídra NATO

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close