Elise Mertensová sa dostáva do semifinále v San Jose

Prvá nasadená Elise Mertensová zachránila v tajbrejku druhého setu dva setboly, pretože Mubadala postúpil do semifinále Silicon Valley Classic v San Jose v Kalifornii.

25-ročná Belgičanka Mertensová prehrala s Ruskou Jekaterinou Alexandrovovou v prvom kole tohtotýždňového olympijského tenisového turnaja a je opäť v poriadku.

Putinseva mala šancu vyrovnať zápas 7: 6 a 8: 7 na pôde tajbrejku. V týchto dvoch bodoch mala k dispozícii prvé miesto, ale zakaždým neuspela.

V semifinále narazí Mertensová na štvrtú nasadenú Rusku Dariu Kasatkinovú z Poľska Magda Linette 6-4, 3-6, 6-4.

Chorvátka Ana Konjuová zvíťazila nad čínskou Shuai Zhang 3-6, 6-2, 6-0 a postúpila do semifinále. V budúcej sezóne sa Konju v piatok stretne s víťazkou štvrťfinálového zápasu medzi kazašskou Elenou Rybakinou a siedmym Američanom Danielom Collinsom.

Víťazi otvorení

Myer Sheriffová, prvá Egypťanka, ktorá sa dostala do semifinále podujatia WMA, porazila v rumunskej Kluži-Napoče ôsmu nasadenú Christinu Kukovú zo Slovenska 6: 3, 6: 1.

Sheriffovi trvalo hodinu a sedem minút, kým Kukovovú dobehol, získal 26 z 32 obslužných bodov a premenil svoje štyri šance na brejky. Francúz porazil Alice Cornetovú v dvoch setoch.

Rumunka Busernescuová, ktorá vo svojej domovskej krajine skončila posledná, porazila v piatok českú súperku Christinu Bliskovovú 7-5, 6-3.

Do finálovej štvorky postúpila Srbka Alexandra Kruniková, ktorá zdolala Slovenku Annu Carolinu Schmidlovú 6-3, 6-0. V nasledujúcom kole sa stretne s 2. nasadenou Andreou Petkovičovou z Nemecka alebo Zionom Mendesom z Austrálie. Ich štvrťfinálový zápas bol prerušený kvôli tme, pretože Petkovič viedol tretí set 5-1.

-Médiá na úrovni poľa

READ  Portugalsko sa po odchode z majstrovstiev sveta pripravuje na éru po Ronaldovi