Veda

Elon Musk chce, aby nosná raketa Starship od SpaceX prekonala „opakovanie extrémnych meteorologických horúčav“ pred štvrtým testovacím letom.

Elon Muskvo vlastníctve spacex Nedávno vykonala tretí testovací let svojej hviezdnej lode a pripravuje sa na ďalší test. V sobotu miliardár načrtol ciele ďalšej misie.

Čo sa stalo: „Hviezdna loď s hmotnosťou 5 000 ton je najväčším lietajúcim objektom, aký bol kedy vyrobený,“ uviedol Musk v sobotu v príspevku na X. Povedal, že ťah je viac ako dvojnásobný v porovnaní s mesačnou raketou Saturn V a ide o prvý dizajn kozmickej lode „schopný podporovať multiplanetárny život“.


Tento 141-ročný predajca prekonáva Amazon

Zabudnite na technologických gigantov. Táto staršia akcia rýchlo rastie a zároveň zvyšuje svoju dividendu. Verte tomu alebo nie, od roku 2019 s prehľadom prekonáva 117 % beh Amazonu. Prečítaním si najnovšej správy Benzinga pre dôverné informácie sa môžete s touto akciou pripraviť na budúce zisky a zisky, ako aj oveľa viac.Získajte prístup len za 0,99 USD.


Vstúpte a vyhrajte 500 $ v akciách alebo kryptomenách

Zadajte svoj e-mail a dostanete poslednú rannú aktualizáciu spoločnosti Benzinga, bezplatnú darčekovú kartu v hodnote 30 USD a ďalšie!

Keď sa Hviezdna loď pripravovala na svoju ďalšiu misiu, Musk povedal: „Cieľom ďalšej misie je prejsť extrémnym teplom návratu.“

Hviezdna loď s hmotnosťou 5 000 ton je najväčším lietajúcim objektom, aký bol kedy vyrobený. Jej ťah je viac ako dvojnásobný oproti mesačnej rakete Saturn V.

Ide o prvý dizajn kozmickej lode schopnej ukrývať multiplanetárny život.

Cieľom ďalšej misie je prežiť intenzívnu horúčavu návratu. https://t.co/HjDJNsxlNM

– Elon Musk (@elonmusk) 31. marca 2024

Pozri tiež: Ako nakupovať akcie SpaceX

prečo je to dôležité: Starship je výkonná nosná raketa vyvinutá spoločnosťou SpaceX, ktorá dokáže prepraviť až 100 ľudí na dlhodobých medziplanetárnych letoch. Slúži aj na doručovanie satelitov, rozvoj mesačných základní a dopravu z bodu do bodu na Zemi.

Začiatkom tohto mesiaca Starship prvýkrát dosiahol orbitálnu rýchlosť pri svojom treťom testovacom lete z výrobných a testovacích zariadení SpaceX. Pláž Boca Chica V Južnom Texase. Komentátori SpaceX uviedli, že riadenie misie súčasne prerušilo spojenie s hviezdnou loďou z dvoch satelitných systémov, zatiaľ čo kozmická loď opäť vstupovala do atmosféry planéty hypersonickou rýchlosťou.

Pred ďalším letom Starship SpaceX oznámil V pondelok spustilo všetkých šesť motorov Raptor.

Počas testov pred štartom motory nakrátko horia, zatiaľ čo vozidlo zostáva pripojené k podložke. Štvrtý let by sa mal uskutočniť začiatkom mája.

Čítať ďalej: Chcete investovať do SpaceX? IPO sa zdá byť nevyhnutné, ale medzitým sa obráťte na private equity

Foto: Shutterstock

© 2024 Benzinga.com. Benzinga neposkytuje investičné poradenstvo. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close