Bazilej 2022: Kde sa pozerať, televízny program, podrobnosti o živom vysielaní a ďalšie

Swiss Indoors Basel sa vracia na ATP Tour po trojročnej prestávke, pričom posledné dve edície boli zrušené z dôvodu pandemických obmedzení. Turnaj ATP 500 sa bude konať od 24. do 30. októbra 2022.

kedy Roger Federer Obhajca titulu nebude tento rok súťažiť, pretože teraz odišiel zo športu. Aj tu sa mala konať špeciálna ceremónia na jeho počesť, ale teraz bola odložená.

Číslo 1 na svete Carlos Algaraz vedie pole ako vrchné osivo. Svoj predchádzajúci turnaj, Astana Open, opustil v prvom kole. Víťazka US Open 2022 Casper Root je na druhom mieste a od dosiahnutia finále v New Yorku to má ťažké. Obaja budú chcieť vo švajčiarskom meste podať dobrý výkon.

Štvoricu najlepších uzavreli Felix Auger-Aliassime a šampión US Open z roku 2014 Marin Cilic. Prvý z nich hrá v poslednom čase dobre, vyhral Firenze Open. Dostal sa aj do semifinále European Open v Antverpách a v sobotu večer sa stretne s Richardom Gasquetom.

V poli sú aj trojnásobní grandslamoví šampióni Stan Wawrinka a Andy Murray, zatiaľ čo švajčiarski hráči Marc-Andrea Hüsler a Dominic Striker dostali divoké karty. Nick Kyrgios tu bol súťažiť. Z turnaja sa však odhlásil, aby sa zotavil zo zranenia, ktoré ho minulý mesiac vyradilo z turnaja Japan Open.

Alex de Minaur, Roberto Bautista Agut, Lorenzo Musetti a Pablo Carreno Busta sú niektoré pozoruhodné mená v tejto zmesi. V tejto súvislosti uvádzame všetky akcie vo Swiss Indoors tento týždeň: