Ekonomika

Toyota očakáva v Indii rekordné predaje

Toyota Motor Corp zaznamenáva v Indii rekordné ročné predaje, povedal pre agentúru Reuters vysoký manažér, keďže jej partnerstvo so Suzuki Motor, ktorá má portfólio cenovo dostupných áut, priťahuje nových kupcov.

Toyota predala minulý rok v Indii 160 000 áut a je na dobrej ceste predať 150 000 áut do konca augusta tohto roku, povedal pre agentúru Reuters viceprezident predaja Atul Soot.

„Sme si istí, že tento kalendárny rok zakončíme s našimi najlepšími výkonmi a nastavíme nový štandard,“ povedal Soot.

Divízia Toyoty v Indii je najväčším príjemcom jej globálneho partnerstva so Suzuki, ktoré umožňuje obom japonským automobilkám zdieľať technológie a vozidlá.

Vozidlá strednej veľkosti, ako sú štandardné vozidlá Maruti Suzuki, ako je hatchback Glanza a SUV Urban Cruiser HyRyder, zvýšili predaj Toyoty v Indii v čase, keď sa rast na trhoch ako Európa a Severná Amerika spomalil a konkurencia zo strany čínskych hráčov v juhovýchodnej Ázii.

Priemyselné údaje ukazujú, že autá Maruti budú tvoriť približne 40 percent celkového predaja Toyoty v Indii v prvých ôsmich mesiacoch roku 2023.

Portfólio Toyoty v Indii zahŕňa aj drahé autá ako Camry Hybrid a Hilux Pickup.

„HyRyder nám dal úplne novú skupinu zákazníkov, ktorí v podstate inovujú,“ povedal a dodal, že títo kupujúci prechádzajú od malých hatchbackov a SUV.

„Väčšina dopytu pochádza z mladšieho profilu,“ dodal.

Toyota má viac ako 600 obchodných zastúpení po celej Indii a plánuje ďalšiu expanziu, najmä v menších mestách, povedal Chute.

READ  Ženy v pracovnej sile vykazujú postupný rast miezd Blog SPARK

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close