Ekonomika

Elon Musk potvrdzuje 2 menšie elektromobily Tesla, vrátane „európskeho“

Tesla v súčasnosti vyrába 4 modely elektromobilov. A prichádza ďalšia. S 3 z nich sme sa už stretli vo forme prototypov. Nedávno potvrdil Elon Musk lacnejšie elektromobil za 25 000 dolárov (bez DPH) a súčasné 2 modely, ktoré vzniknú ako „originálne“ vozidlá v rámci Giga Berlín a Giga Šanghaj. Jedným z nich bude pravdepodobne „25 000“ model.

Ako vieme, Tesla sa snaží čo najviac lokalizovať svoju produkciu. Preto postavil továreň v Číne (stále ju rozširuje) a stavia továreň v Nemecku. Ďalšia americká továreň („Giga Texas“) bude dokonca dodávať modely 3 a Y špeciálne pre východnú časť USA.

A vyzerá to tak, že Tesla chce vyvinúť a vyrobiť aspoň časť svojej budúcnosti elektromobily. V rámci európskeho závodu Giga Berlín a čínsky závod Giga Shanghai ohlásili založenie výskumných a vývojových centier. Začiatkom roka však Musk uviedol:

„Myslím si, že v Číne založíme dizajnérske a inžinierske centrum, ktoré bude navrhovať originálne vozidlo pre globálny trh. Myslím, že to bude veľmi vzrušujúce. Čína je z hľadiska umenia jednou z najlepších krajín na svete, takže si myslím, že by ju ocenil celý svet. Mali by sme to urobiť a urobíme to. „ povedal Elon Musk.

A následné aktivity Tesly v Číne naznačili, že sa tak stane. Neskôr v tomto roku Musk uviedolže vo svojom nemeckom centre pre výskum a vývoj pravdepodobne navrhnú menšie hatchback. A nedávno oznámenépresvedčivé elektrické vozidlo s cenou 25 000 dolárov (pozn. bez DPH), ktoré je tiež plne autonómne„A ktorý má prísť na trh asi o 3 roky, bude pravdepodobne jedným z nich.

Dva „originálne“ modely

Elon Musk v súčasnosti v podstate potvrdil oba nové modely, „čínsky“ aj „nemecký“, na otázku, či Giga Šanghaj a Giga Berlín navrhnú rovnaké menšie auto, odpovedal, že oba závody si budú vyrábať svoje vlastné originálne autá.

Vzhľadom na výrobné náklady by sa mohlo zdať, že 25-tisícová spoločnosť Tesla by mohla byť „Čínsky“ model. Nový je však oveľa lacnejší Batéria Tesla 4680, nová koncepcia vozidiel a ďalšie inovácie týkajúce sa výroby batérií a automobilov nemusia vylučovať z hry elektromobil Tesla s podobnou alebo nie výrazne vyššou cenou alebo „európsky“ model. Veľa pravdepodobne bude závisieť od časového rámca jednotlivých modelov. Uvidíme, čo pre nás „zmieša“ Tesla v budúcnosti …

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zdá sa, že projekt nového „čínskeho“ modelu Tesla je živý a rozbehnutý
Novo predstavená batéria Tesla „4680“ prinesie lacnejšie elektromobily
Elona Muska trápia vysoké ceny elektromobilov Tesla. Chce to zmeniť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close