Svet

Enter the Dragon: Lunárny Nový rok prináša pozitíva

Zákazníci Robinson Malls si počas oslavy Roku dreveného draka užívajú dokonalé atrakcie, množstvo pochúťok a iných zábavných prekvapení. Vychutnajte si úžasné dračie inštalácie v obchodných centrách, pripravte sa nakupovať, kým nezískate neodolateľné zľavy a ponuky z rôznych maloobchodných predajní, a pripravte sa na gastronomickú cestu s obrovským množstvom reštaurácií a predajní potravín. Posuňte svoje oslavy čínskeho nového roka na vyššiu úroveň iba v nákupných centrách Robinsons.

MANILA, Filipíny – Od detskej piesne „Puff, the Magic Dragon“ až po klasiku Brucea Leeho „Enter the Dragon“, toto mýtické stvorenie uchvátilo našu predstavivosť v priebehu vekov.

Táto atrakcia sa určite zvýši, keď zajtra privítame Rok Dreveného draka.

Drak je piatym z 12 znamení v čínskom zverokruhu a drevo je jedným z piatich prvkov (ostatné sú oheň, zem, kov a voda). Ostatné znamenia zverokruhu, v poradí vzhľadu zvierat pred nefritom
Cisár, krysa, vôl, tiger, králik, had, kôň, ovca, opica, kohút, pes, prasa.

Jediný mýtický tvor vo zverokruhu, drak, je najpriaznivejším a najvýznamnejším zo zvieracích znamení, považovaný za symbol cisára a presiaknutý mocou, šľachtou, bohatstvom a úspechom.

Dračie roky sú vo všeobecnosti pozitívne a ponúkajú veľa príležitostí, zmien a výziev. Tento rok tomu nie je inak a môže to byť ten správny čas na zmeny vo vašom živote. Hoci drak vyzerá mocne a rýchlo, prvok dreva to zmierňuje, vďaka čomu sú drevené draky viac introspektívne a menej odhodlané.

Oslava Nového roka trvá 15 dní a zvyčajne začína dnes večer veľkou rodinnou hostinou. Zajtra je nový mesiac, prvý deň nového roka. Oslavy sa oficiálne končia 15. deň (24. februára), v prvý spln v roku, ktorý sa tradične oslavuje ako Sviatok lampiónov, keď sú domy, ulice a chrámy vyzdobené lampášmi – zvyčajne červenými – a rodiny sa stretávajú, aby sa zapojili do dongyuanu, sladká lepkavá ryža plnená drvenými arašidmi alebo sezamovou pastou. Orbs.

READ  Žena z Montrealu oslávila 111. narodeniny. Tu sú jej múdre slová

Ulice Binonda, najstaršej čínskej štvrte na svete, nákupné centrá naprieč metrom a veľké mestá po celej krajine ohlásia Nový rok búrlivými bubnami tancov levov a drakov. Aj keď sa to často robí spoločne, existujú medzi nimi značné rozdiely.

Leví tanec je snaha dvoch osôb – jedna na hlave a druhá na chvoste. Tance levov, ktoré sa zvyčajne tancujú v pároch, sú vysoko akrobatické, s bujarou choreografiou, často zahŕňajúcou skákanie hlavného tanečníka na plecia zadného tanečníka, po ktorom nasleduje extravagantné zosadnutie z koňa.

Drak je na druhej strane dlhý a tyčový, naťahuje sa niekoľko metrov a zahŕňa niekoľko tanečníkov, ktorí manipulujú s telom draka tyčami. Legenda hovorí, že dračí tanec vznikol v dynastii Han (202 pred Kristom až 220 po Kr.) ako prosba o dážď pre úrodu. V čínskej mytológii má drak veľkú moc a dokáže ovládať vietor a dážď, rieky a moria. Preto bol veľmi rešpektovaný a obdivovaný prevažne poľnohospodárskym obyvateľstvom.

Dnes sú tance levov a drakov vrcholmi novoročných osláv po celom svete, nielen na doplnenie hlučnej, sviatočnej atmosféry, ale aj na odohnanie zlých duchov a prinesenie prosperity a šťastia.

Tanec draka a leva ovládol Vatikán a pred pár dňami sa v Apoštolskom paláci konalo špeciálne podujatie. Pápež František, ktorý vykonával očné ceremónie pre draka aj leva, vyzval účinkujúcich, aby sa stali „akrobatmi mieru a prosperity“.

Najlepším príkladom draka je Bruce Lee, narodený v San Franciscu v roku 1940, kovový drak. Jeho otec ho pomenoval Jun-fan a prijal umelecké meno Lee Xiao Lung, čo znamená Malý drak. Ďalšími pozoruhodnými drakmi sú Vladimir Putin (o rok mladší had Ji Jinping), Deng Xiaoping, Jack Ma z Alibaby a doma Gary V, Sarah Geronimo a Vice Kanda.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close