Svet

17 000 budúcich pútnikov hadždž čelí administratívnym problémom: vláda

JAKARTA (Andara) – Najmenej 17 000 potenciálnych pútnikov hadždž čelí problémom pri rezervácii púte do Saudskej Arábie, uviedol minister pre ľudský rozvoj a kultúrnu integráciu Muhatjir Effendi.

„Možno bude problém s registráciou 17 000 budúcich pútnikov hadždž. Vyriešime to,“ povedal tu vo štvrtok.

Effendi poukázal na to, že jeden z problémov, ktorým budú čeliť budúci cestovatelia, súvisí s vakcínou Govt-19, ktorá je jednou z požiadaviek stanovených vládou Saudskej Arábie.

Podľa ministerstva zdravotníctva len asi 76 percent cestujúcich, ktorí majú odcestovať tento rok, bolo plne zaočkovaných proti COVID-19.

Poukázal na to, že plná dávka vakcíny Govt-19 je jednou z kľúčových požiadaviek pre pútnikov hadždž. Z tohto dôvodu sa môže stať, že tí, ktorí nedostanú plnú dávku, púť nezvládnu.

Za týmto účelom bude ministerstvo ľudského rozvoja a kultúry v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva monitorovať každého jedného z nich v snahe zabezpečiť, aby budúci pútnici hadždž dostali celú škálu vakcíny Govt-19.

Saudská Arábia predtým oznámila, že púť hadždž v roku 2022 bola otvorená pre jeden milión pútnikov z rôznych krajín.

Súvisiace novinky: Okrem toho boli otvorené medzinárodné letiská a pohraničné oblasti na podporu hadždž

Hoci je púť hadždž otvorená aj pre zahraničných pútnikov, Saudská Arábia si tento rok stanovila dve podmienky. Po prvé, pútnici musia mať maximálne 65 rokov a dostať celú škálu vakcíny Govt-19 schválenej saudským ministerstvom zdravotníctva.

Po druhé, cestujúci cestujúci do zahraničia musia mať potvrdenie s negatívnym výsledkom PCR s testom vykonaným 72 hodín pred odletom.

Na púť hadždž v roku 2022 bolo v Indonézii pridelených 100 051 ľudí. Celkový počet je 92 825 pútnikov v rámci pravidelnej kvóty Hajj, 7 226 pútnikov v rámci špeciálnej kvóty Haj a 1 905 úradníkov.

Súvisiace novinky: Minister Kumas poveruje úradníkov, aby monitorovali kvalitu služby hadždž

READ  Takmer polovica voličov sa zúčastňuje prvých katarských parlamentných volieb

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close