Svet

Poplatok bude účtovaný zajtra

KUALA LUMPUR 28. januára – Bývalý minister financií Tun Diem Zainuddin bude zajtra obvinený na Najvyššom súde za údajné nedodržanie výzvy na priznanie majetku.

Reklama

Reklama

Prípad proti 85-ročnému Taimovi, vlastným menom Say Abdul Taim Zainuddin, bude spomenutý pred sudkyňou Azurou Alvi o 9:00.

Včera Daim povedal, že Malajzijská protikorupčná komisia (MACC) zaznamenala jeho vyhlásenie.

„Môj právnik bol informovaný, že v pondelok (29. januára) budem obvinený z trestného činu zverejnenia majetku podľa § 36 ods. 2 zákona MACC z roku 2009,“ uviedol vo vyhlásení.

V stredu MACC potvrdil, že dostal zelenú od generálneho prokurátora, aby obvinil Daima, ale kvôli jeho zdravotnému stavu bolo odložené.

Hlavný komisár MACC Tan Sri Azam Baki povedal, že Daim bol prijatý do súkromnej nemocnice skôr, ako MACC dostal povolenie.

23. januára bola jeho manželka Toh Puan Naimah Abdul Khalid (66) predvedená na ten istý zasadací súd za to, že nepriznala svoj majetok vrátane Menara Ilham a niekoľkých nehnuteľností v Kuala Lumpur a Penangu.

MACC objasnil, že vo februári minulého roka otvoril správu o vyšetrovaní na základe informácií získaných z Pandora Papers, ktoré odhalili podrobnosti o tajných dokumentoch týkajúcich sa bohatých a vplyvných ľudí na celom svete, ktorí svoje bohatstvo skrývali prostredníctvom zahraničných služieb alebo spoločností mimo svojich krajín. – Bernama

READ  Žena bola pripútaná na smrť políciou v Toulom v Mexiku. Univision Latin America News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close