Svet

Koronavírus: Merkelová a Spahn zvažujú sprísnenie opatrení

Spahn nevylúčil možnosť opätovného zatvorenia obchodov.

Nemecký minister zdravotníctva Jens Spahn považuje za potrebné sprísniť epidemiologické opatrenia v krajine, ak sa krátkodobo neznížia infekcie koronavírusmi. Povedal to v pondelok v rozhovore pre televíznu stanicu Phoenix.

„Krátky a komplexnejší prístup je pravdepodobne úspešnejší, pokiaľ ide o skutočný rozdiel (v počte infikovaných). Ak sa do týždňa alebo dvoch do Vianoc nepohneme vo vývoji (šírenie choroby), urobíme to musia o tom diskutovať, “uviedol Spahn podľa denníka Die Welt. Obyvatelia krajiny podľa neho v krátkodobom horizonte prijmú prísnejšie opatrenia ako dlhodobé zdĺhavé obmedzenia.

Spahn nevylúčil možnosť opätovného zatvorenia obchodov.

„To, či sa nám podarí znížiť počet infikovaných, bude závisieť od najbližších dní,“ uviedol. Dodal, že jednotlivé spolkové krajiny sa budú aj naďalej riadiť jednotlivými antipandemickými koncepciami z dôvodu rozdielnej situácie v počte infikovaných osôb. Napríklad Sasko by malo budúci týždeň prijať prísnejšie opatrenia.

Virtuálna schôdzka

Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas pondelkového virtuálneho zasadnutia Únie CDU / CSU uviedla, že podľa jej účastníkov doterajšie opatrenia podľa jej slov nepomôžu znížiť počet infekcií, ktoré dlhodobo príliš dlho stagnujú. To znamená, že zimné obdobie sa nezaobíde bez ďalších obmedzení, zdôraznila Merkelová. Musia o nich rozhodnúť pred Vianocami.

Zníženie počtu infikovaných nebolo možné dosiahnuť ani po piatich týždňoch čiastočného zablokovania, pripomína denník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Cieľ je 50 infikovaných na 100 000 obyvateľov za sedem dní – žiadny z nemeckých spolkových krajín však v súčasnosti nie je pod touto hranicou.

V utorok ráno informoval Inštitút Roberta Kocha (RKI) 14 054 nových prípadov infekcie a 423 ďalších úmrtí súvisiacich s COVID-19. Od začiatku pandémie bolo v Nemecku zaregistrovaných 19 342 obetí koronavírusu a 1 197 709 infikovaných osôb. Podľa odhadov RKI sa už zotavilo približne 881 800 ľudí.

READ  EÚ schválila pre Poľsko prvých 5 miliárd eur zo záchranného fondu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close