Svet

USA tvrdia, že Severná Kórea a Rusko výrazne pokročili v rokovaniach o dohode o zbraniachCNN

Rusko a Severná Kórea „aktívne napredujú“ v rozhovoroch o možnom Dohoda o zbraniach Najnovšie naznačuje, že Kremeľ sa zúfalo snaží získať viac materiálu pre svoj systém protiraketovej obrany, ktorý poskytne značné množstvo munície pre rôzne zbraňové systémy vrátane delostrelectva. Invázia na UkrajinuPodľa novo zverejnených amerických spravodajských služieb.

Správy o potenciálnej dohode prichádzajú napriek verejným tvrdeniam Severnej Kórey.

Bidenova administratíva v stredu uviedla, že dva vyvrheľské štáty sú uprostred rokovaní o zbraniach a že druhá skupina ruských predstaviteľov navštívila Pchjongjang na ďalšie diskusie po minulomesačnej ceste ruského ministra obrany Sergeja Šojgu do Severnej Kórey. Potenciálna dohoda.

Okrem druhej delegácie si ruský prezident Vladimir Putin a severokórejský vodca Kim Čong-un tiež vymenili listy, v ktorých sa „zaviazali zvýšiť svoju bilaterálnu spoluprácu“, uviedol koordinátor pre strategickú komunikáciu Rady národnej bezpečnosti John Kirby.

„Znepokojuje nás, že KĽDR naďalej zvažuje poskytnutie vojenskej podpory ruským vojenským silám na Ukrajine, a dnes máme nové informácie, o ktorých sa môžeme podeliť, že rokovania o zbraniach medzi Ruskom a KĽDR vážne napredujú,“ povedal Kirby. „Po týchto rokovaniach môžu v nasledujúcich mesiacoch pokračovať diskusie na vysokej úrovni.“

Verejné zverejnenie novej spravodajskej služby je najnovším príkladom toho, ako Bidenova administratíva plánuje pokračovať v zverejňovaní ruských snáh o jej obchádzanie. Západné bariéry a jej vojnových zbraní, ako aj varovanie Severnej Kórey, že Spojené štáty pozorne sledujú toto úsilie. Ide o najkomplexnejší zdroj poskytnutý za posledné mesiace Ruská demarkačná línia voči Severnej Kórei Pomôcť podporiť inváziu na Ukrajinu.

„V rámci týchto potenciálnych obchodov by Rusko dostalo od KĽDR značné množstvo a rôzne druhy munície, ktorú ruská armáda plánuje použiť na Ukrajine. Tieto potenciálne obchody by mohli zahŕňať poskytovanie surovín na napájanie ruskej obrannej priemyselnej základne,“ povedal Kirby a dodal. že USA podniknú priame kroky na sankcionovanie akejkoľvek spoločnosti zapletenej do potenciálnej dohody.sľúbil a vyzval Pchjongjang, aby rozhovory zastavil.

READ  Každý 17. február sa znovu a znovu vracia nový turistický neúspech

Začiatkom tohto mesiaca ministerstvo financií USA uvalilo sankcie na sieť vyhýbania sa sankciám zameranú na podporu obchodov so zbraňami medzi Ruskom a Severnou Kóreou.

Kirby tiež povedal, že snahy Ruska získať zbrane z miest ako Irán a Severná Kórea sú jasným signálom núdze Moskvy.

„Úprimne povedané, nezostáva nič iné, len zúfať a zoslabnúť,“ povedal Kirby.

Veľvyslankyňa USA pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová obvinila Rusko a Severnú Kóreu z rokovaní o dohode o zbraniach počas stredajšieho pozorovania Bezpečnostnej rady.

Greenfield to označil za „hanebné“ a porušenie rezolúcií Bezpečnostnej rady schválených Ruskom.

Pchjongjang poskytol pechotu koncom minulého roka Rakety a rakety Wagner, ruská žoldnierska skupina pre svoje jednotky na Ukrajine, a západní predstavitelia uviedli, že Irán dodal Rusku zbrane na použitie na Ukrajine. Irán aj Severná Kórea tieto tvrdenia popreli.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close