Svet

Ženy môžu byť v Afganistane bičované za nákupy bez mužského opatrovníka

Zhruba dvojminútový videoklip vraj pochádza z provincie Dakar.

Nové Dillí:

Z Afganistanu sa objavilo strašné video, kde sú ženy brutálne napádané na verejnosti. Dvojminútový videoklip, ktorý na Twitteri zverejnil používateľ menom Shabnam Nasimi, pochádza z provincie Dháka.

Ženy boli údajne bičované za to, že popreli konzervatívne pravidlo Talibanu zakazujúce ženám vstup do obchodov bez mužského opatrovníka.

„Ženy z Afganistanu zažívajú peklo na zemi pod vládou Talibanu. Nesmieme zatvárať oči,“ napísala k videu Shabnam Nasimi.

Tieto tri ženy a 11 mužov zbičoval afganský súd minulú stredu po tom, čo ich uznal vinnými z krádeže a „morálnych zločinov“, informovala agentúra AFP.

Najvyšší vodca Hibatullah Akhundzada minulý mesiac nariadil sudcom, aby plne implementovali aspekty islamského práva vrátane verejných popráv, kameňovania a bičovania a amputácií končatín pre zlodejov.

Sociálne siete sú už mesiace plné videí a obrázkov bojovníkov Talibanu, ktorí krátko bičujú ľudí obvinených z rôznych zločinov.

Počas svojej prvej vlády, ktorá sa skončila koncom roka 2001, Taliban pokračoval vo vykonávaní popráv na verejnosti, vrátane bičovania a popráv na Národnom štadióne.

Odporúčané video dňa

Kareena Kapoor a Saif Ali Khan sú definíciou jin-jang na letisku

READ  Stephen Lofven obhajuje stratégiu švédskej Corony

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close