Technológie

Estónsko podpísalo medzinárodný rámec vykazovania kryptoaktív | správy

Medzinárodná spolupráca v oblasti kryptoaktív zabezpečuje rovnaké zdanenie, vyhýbanie sa daňovým únikom a prináša potrebné zdroje do štátneho rozpočtu, uvádza ministerstvo financií.

Ministerstvo to vzalo na vedomie, keďže Estónsko podpísalo spoločné vyhlásenie zamerané na lepšiu výmenu informácií o kryptomenách.

Krypto aktíva sa stali významnou súčasťou globálneho finančného trhu, preto jurisdikcie vrátane niektorých členských štátov EÚ chcú podľa ministerstva financií rozšíriť automatickú výmenu informácií aj na krypto aktíva.

Ak však má byť sieť spolupráce efektívna, je nevyhnutná registrácia viacerých jurisdikcií na globálnej úrovni, ktorá uľahčí komplexnú výmenu informácií, hovorí ministerstvo.

Tvrdí sa, že tak je možné zabezpečiť aj spravodlivé zdanenie sektora kryptoaktív.

Spoločný záväzok implementovať spoločné vykazovanie rámca vykazovania kryptoaktív je takýto:

Aby sme udržali krok s rýchlym rastom a rozvojom trhu kryptoaktív a zabezpečili, že nedávne zisky v globálnej daňovej transparentnosti nebudú postupne narúšané, vítame nový medzinárodný štandard pre automatickú výmenu informácií medzi daňovými úradmi vyvinutý spoločnosťou. Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) – rámec podávania správ o krypto aktívach (CARF). Široká, konzistentná a včasná implementácia CARF ďalej posilní našu schopnosť zabezpečiť dodržiavanie daňových predpisov a predchádzať daňovým únikom, čo znižuje verejné príjmy a zvyšuje zaťaženie daňových poplatníkov.

Ako jurisdikcie, ktoré sú hostiteľmi aktívnych krypto trhov, máme v úmysle rýchlo transponovať CARF do domáceho práva a implementovať výmenné dohody do roku 2027 včas, aby sa mohli začať výmeny. Aby sa zabezpečila konzistentnosť a hladká implementácia pre podniky aj vlády, jurisdikcie, ktoré podpísali Spoločný štandard vykazovania, implementujú dodatky k tomuto štandardu v súlade s vyššie uvedenými termínmi a podľa vnútroštátnych právnych postupov. OECD sa dohodla začiatkom tohto roka.

Pozývame ďalšie jurisdikcie, aby sa k nám pripojili pri vývoji globálneho systému automatickej výmeny informácií, kde neexistuje úkryt pre daňové úniky.

Okrem Estónska a Spojených štátov podpísali Deklaráciu tieto krajiny a jurisdikcie: Arménsko, Austrália, Rakúsko, Barbados, Belgicko, Belize, Brazília, Bulharsko, Kanada, Čile, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Írsko, Taliansko, Japonsko, Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Mexiko, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Rumunsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Južná Afrika, Švédsko, Španielsko, Švajčiarsko , Spojené kráľovstvo, Guernsey, Jersey a Isle of Man a korunné závislosti anglických Kajmanských ostrovov a zámorských území Gibraltáru.

READ  Konzola novej generácie bude hrať takmer všetky hry z Playstation 4!

Ministerstvo financií hovorí, že Estónsko spolu s viac ako stovkou ďalších jurisdikcií výrazne prispelo k vytvoreniu globálnej siete spolupráce medzi daňovými úradmi.

Ministerstvo dodáva, že výmenou daňových informácií na finančných účtoch sa podarilo zabezpečiť tok informácií potrebných pre daňové úrady na odhaľovanie prípadov cezhraničných daňových únikov.

Kryptografické alebo digitálne aktívum je digitálna reprezentácia hodnoty alebo práva, ktoré sa elektronicky prenáša alebo uchováva pomocou technológie distribuovanej účtovnej knihy alebo podobnej technológie.

Krypto aktívum sa „zaregistruje“, keď sa do akéhokoľvek konkrétneho blockchainu pridajú nové informácie, zatiaľ čo používatelia si môžu vymieňať existujúce digitálne aktíva a/alebo vytvárať nové prostredníctvom záznamov blockchainu.

Každý blok v blockchaine obsahuje zakódované informácie o predchádzajúcom bloku, čím sa opakuje poradie a štruktúra blockchainu, keď rastie, a tým poskytuje metódu bezpečného zaznamenávania informácií v sieti peer-to-peer, ktorá môže obsahovať nové položky. Už pridané, hoci záznamy nemožno zmeniť.

Blockchainy uľahčujú krypto-aktíva, najznámejšie sú kryptomeny a nezastupiteľné tokeny (NFT).

Postupujte podľa správ ERR Facebook A Twitter A nikdy nezmeškáte žiadnu aktualizáciu!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close