šport

EÚ plodí zúfalstvo rovnako ako nádej – EURACTIV.com

Capitals vám prináša najnovšie správy z celej Európy prostredníctvom podzemných správ mediálnej siete EURACTIV. Na odber noviniek sa môžete prihlásiť tu.


Európske správy, ktoré si musíte prečítať. Vitajte hlavné mestá Od EURACTIV.


V dnešných správach z Capitals:

Paríž

Patrick Martin, prezident MEDEF, najväčšieho francúzskeho podnikateľského združenia, v pondelok uviedol, že Európska únia trpí „kúzlom tvorby noriem“, ktoré bráni podnikom pochopiť ich právne záväzky a bráni ich konkurencieschopnosti. Čítaj viac.

///

Brusel

Belgický minister rozvoja vyzýva mimovládne organizácie, aby sa zamerali na „zabudnuté krízy“ Ministerka rozvoja Caroline Jennes (Vooruit/S&D) stanovila dvojročný rámec financovania, ktorý zahŕňal nové priority, najmä pokiaľ ide o „zabudnuté krízy“ – krízy, v ktorých sú humanitárne potreby vysoké, ale medzinárodná podpora je nedostatočná. Čítaj viac.

///

Berlín

Nemecká vláda rieši najnovšiu patovú situáciu, ale mier je stále krehký. Nemeckí zelení a liberálna FDP vyriešili svoj spor o reformu sociálnej starostlivosti o deti, ktorá na viac ako týždeň zabrzdila bojujúcu vládu koalície v krajine. Čítaj viac.

///

Hack

Holandský minister zamietol žiadosti provincií o financovanie zníženia dusíka Minister pre dusík Christian van der Wall (VVD/Renew) v pondelok zamietol žiadosti holandských provincií o financovanie na zníženie dusíka. Čítaj viac.


Severské štáty a Pobaltie

Štokholm

Švédsko zintenzívni protiteroristické opatrenia Švédsko bude silnejšie Spolupráca medzi úradmi s cieľom zabrániť šíreniu radikalizácie a násilného terorizmu, keďže bezpečnostný systém sa zhoršuje po niekoľkých podpáleniach Koránu, povedal v pondelok na tlačovej konferencii minister spravodlivosti Gunnar Strömmer. Čítaj viac.


južná Európa

Rím

Zoznámte sa s Melonie Mitsotakisovou, aby ste prediskutovali migráciu a „integrovali“ partnera. Talianska premiérka Giorgia Meloniová sa má v utorok v Aténach stretnúť s gréckym náprotivkom Kyriakosom Mitsotakisom ohľadom migrácie a Paktu stability a rastu EÚ. Očakáva sa, že bude vysoko na programe. Rozhovory o realite by sa však mohli uskutočniť po voľbách do EÚ v júni 2024. Čítaj viac.

READ  Sky a CANAL+ Group uzatvárajú nové vysielacie partnerstvá s WTA

///

Madrid

Katalánski separatisti sú stále životne dôležití pre stabilnú vládu, ak sa voľby znova uskutočnia: prieskum Aj keď sa v Španielsku budú konať ďalšie všeobecné voľby, politická situácia v krajine sa nezmení, pretože katalánske separatistické sily stále držia kľúč k stabilnej centrálnej vláde, odhalil nový prieskum. El Mundo Odhalilo sa to v pondelok. Čítaj viac.

Prokuratúra začala vyšetrovanie hladovky matky španielskeho futbalového bossa. Španielska prokuratúra začala v pondelok predbežné vyšetrovanie obvinení zo sexuálneho napadnutia prezidenta Kráľovskej futbalovej federácie (RFEF) Luisa Rubialesa. Juh), aby ochránil svojho syna. Čítaj viac.

///

Atény

Na post prezidenta sa na poslednú chvíľu presadil mladý kandidát, grécka ľavicová strana Syriza. Očakáva sa, že 35-ročný samorast, ktorý v utorok spôsobil rozruch v hlavnej gréckej opozičnej strane Syriza, oficiálne oznámi svoju kandidatúru na predsedu strany po odstúpení bývalého premiéra Alexisa Tsiprasa. Čítaj viac.


Visagrad

PRAHA

Česko podporuje Zelenského 10-bodový mierový plán. Česká republika plne podporuje 10-bodový mierový plán, ktorý predložil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, a je pripravená pomôcť pri jeho realizácii, uviedol v pondelok český minister zahraničia Jan Lipavskij (Piráti, Zelení). Čítaj viac.

///

Varšava

Poľskí liberáli pozvali bývalého krajne pravicového podpredsedu vlády na volebnú listinu. Bývalý podpredseda vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Roman Kierdych bol zaradený aj napriek tomu, že Donald Tusk, líder najväčšej poľskej opozičnej liberálnej Občianskej aliancie, pred rokom sľuboval, že voliči na nej nenájdu odbojárov proti potratom. jeho zoznamy. Čítaj viac.

///

Bratislava

Krajne pravicový republikán a popredný Smar bojkotoval Slovenskú televíziu. Expremiér Robert Figo sa na predvolebné debaty nezúčastní TV Markíza, a europoslanec Milan Uhrig spolu s krajne pravicovým republikánskym prezidentom obvinili najpopulárnejšiu sieť Slovenska zo zaujatých dezinformácií, čím sa jej história zapísala do konfliktov s médiami. Čítaj viac.

READ  Indian Wells Tenis | Národný šport

Správy z Balkánu

Sarajevo

Bosna by sa mala pripojiť k BRICS, nie k EÚ, hovorí srbský líder Bosna a Hercegovina by mala požiadať o vstup do BRICS, kde by mala väčšiu šancu na členstvo ako Európska únia, uviedol v pondelok líder separatistických bosnianskych Srbov Milorad Todič vo svojej poslednej kritike Západu. Čítaj viac.

///

Sofia

Špeciálne služby v bulharskej vládnej koalícii bojujú o reformy. Napätie medzi stranami, ktoré podporujú bulharskú proeurópsku vládnu koalíciu, rastie, keďže strany sú rozdelené v otázke reformy špeciálnych služieb, pričom proti reforme je aj proruský prezident Rumen Radhe. Čítaj viac.

///

Bukurešť

Rumunská LGBT komunita kritizuje vládnu výzvu ECHR Odvolanie rumunskej vlády proti nedávnemu rozhodnutiu Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý nariadil Bukurešti poskytnúť právnu ochranu a uznanie rodinám rovnakého pohlavia v prípade 21 párov rovnakého pohlavia, je hanebné, uviedla v pondelok asociácia Acceptance Association. Čítaj viac.

///

Belehrad

Nemecké pracovné víza dostane ročne 25 000 srbských pracovníkov. Asi 25 000 Srbov, najmä zdravotníckych pracovníkov, každoročne žiada o nemecké pracovné víza kvôli lepším pracovným podmienkam a nejakému dôvodu zostať v krajine. Čítaj viac.

///

Tirana

Albánsko je skeptické voči expanzívnemu tlaku lídra EÚ. Keď predseda Európskej rady Charles Michel vyzval na nový termín pre rozšírenie EÚ, albánsky premiér Edi Rama povedal, že toto gesto oceňuje, ale možno si bude vyžadovať viac času. Čítaj viac.


Agenda:

  • EÚ: Ministri obrany majú neformálne stretnutie s cieľom prediskutovať ruskú inváziu na Ukrajinu, jej globálne a regionálne dôsledky a situáciu v Nigeri;
  • Predsedníčka Komisie Ursula von der Leyenová rokuje s Wopke Hoekstrom, kandidátom holandskej vlády, ktorý nahradí Fransa Timmermansa;
  • Šéf zahraničnej politiky Josep Borrell vydal vyhlásenie po stretnutí riadiaceho výboru Satelitného centra EÚ v Španielsku;
  • FrancúzskoOficiálna návšteva ministra zahraničných vecí Ukrajiny;
READ  Tenis-Sabalenga ohromil a Padosa zažiaril v Indian Wells

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Zoran Radosavljevic, Alice Taylor, Sofia Stuart Leeson, Sofia Mandilara]

Prečítajte si viac s EURACTIV

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close