Ekonomika

EÚ schválila slovenský program vo výške 600 miliónov eur na podporu spoločností, ktoré čelia zvýšeným nákladom na energie

Obrázok: Pridrak Jankovič/Shutterstock

Európska komisia schválila schému 600 miliónov eur (518 miliónov libier) na podporu spoločností na Slovensku, ktoré čelia zvýšeným nákladom na energiu v dôsledku ruskej vojny proti Ukrajine.

Opatrenie, ktoré spravuje Ministerstvo hospodárstva SR, bude otvorené pre spoločnosti všetkých veľkostí a odvetví – okrem finančného sektora – a bude kompenzovať časť zvýšených nákladov na zemný plyn a elektrinu.

Komisia zistila, že slovenský program spĺňa podmienky stanovené v dočasnom krízovom rámci, najmä to, že grant nepresiahne 2 milióny eur (1,7 milióna £) na príjemcu a bude vyplatený najneskôr 31. decembra 2023.

Dočasný krízový rámec štátnej pomoci prijatý 23. marca 2022 umožňuje členským štátom využiť flexibilitu očakávanú podľa pravidiel štátnej pomoci na podporu hospodárstva v kontexte vojny Ruska proti Ukrajine.

Pomoc bude poskytovaná formou priamych grantov v rámci Dočasného krízového rámca, ktorý spravuje Ministerstvo hospodárstva SR.

Margrethe Vestagerová, výkonná viceprezidentka zodpovedná za politiku hospodárskej súťaže, uviedla: „Tento program v hodnote 600 miliónov eur pomáha Slovensku znížiť zaťaženie ekonomiky zvýšenými nákladmi na energiu podporou dotknutých spoločností v rôznych sektoroch.“

Sieť so stovkami podnikov a organizácií verejného sektora, ktoré robia veľké kroky smerom k čistej nule. Vaša rezervácia Voľné vstupenky na predstavenie Big Zero Teraz je rok 2023.

Ak sa vám tento príbeh páčil, môžete sa prihlásiť na odber nášho týždenného e-mailu Power Live News – A ak máte záujem dozvedieť sa viac o ceste k čistej nule do roku 2050, môžete sa prihlásiť Budúca čistá nula Newsletter.

READ  Rozdielne ceny v Európe komplikujú úlohu ECB

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close