Technológie

EÚ vyzýva veľké technológie, aby zostali „v strehu“ po odvolaní slovenského premiéra

Európska únia vo štvrtok vyzvala najväčšie svetové digitálne platformy vrátane Facebooku a TikToku, aby čelili akýmkoľvek dezinformáciám založeným na záberoch zo streľby na slovenského premiéra.

Podľa kľúčového zákona EÚ o kontrole obsahu musia digitálne platformy blokovať nelegálny obsah a dezinformácie a podniknúť kroky na ochranu používateľov online.

Robert…

Európska únia vo štvrtok vyzvala najväčšie svetové digitálne platformy vrátane Facebooku a TikTok, aby bojovali proti akýmkoľvek dezinformáciám založeným na záberoch zo zastrelenia slovenského premiéra.

Podľa kľúčového zákona EÚ o kontrole obsahu musia digitálne platformy blokovať nelegálny obsah a dezinformácie a podniknúť kroky na ochranu používateľov online.

Robert Figo bol zastrelený v stredu, keď hovoril pre verejnosť po stretnutí. Slovenský líder mal vo štvrtok zlú náladu.

Vysoký úradník Európskej komisie poslal list 23 „veľmi veľkým“ stránkam pomenovaným podľa zákona známeho ako zákon o digitálnych službách (DSA).

V liste ich vyzvali, aby „boli ostražití a v prípade potreby sa vyhli manipulácii s videom, ktoré sa už bežne šíri, využili situáciu na vytvorenie dezinformácií a prijali potrebné opatrenia,“ povedal pre agentúru AFP predstaviteľ EÚ.

Reklama – Pokračujte rolovaním

Komisia usporiada v piatok pred voľbami do EÚ v júni „okrúhly stôl o pripravenosti na voľby“ a vyzvala stránky, aby „poskytli informácie o svojich opatreniach na obmedzenie zdieľania a/alebo šírenia zmanipulovaných médií súvisiacich s touto udalosťou,“ dodal predstaviteľ.

Ruské štátne médiá citovali ľudí, ktorí tvrdia, že Figo bol napadnutý kvôli jeho väzbám na Moskvu.

raz/ec/tw

READ  Nebojte sa, k „niektorým veciam“ budete mať stále prístup prostredníctvom DLC Animal Crossing, akonáhle vyprší platnosť podriadeného NSO.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close