Euro 2024 – Anglicko 2:1 Slovensko (aet): Bellinghamské kúzlo zabíja sen Calzony

Francesco Calzona vystrelil Anglicko do štvrťfinále EURO 2024, keď mu zostávalo len 30 sekúnd, no chvíľkové vysadenie Judea Bellinghama a Harryho Kanea prevalcovalo pôsobivé Slovensko.

Od februára Calzona vyrovnal svoju úlohu manažéra tímu Slovenska s pozíciou manažéra údržby. NeapolV rokoch 2021–22 bol asistentom manažéra Luciana Spallettiho. Jeho sekvencia je zahrnutá tu Stredopoliar Neapola Stanislav Lobotka, VeronaOntrej Duda, býv Milan Ten muž je Juraj Kuka a Exmedzi Obranca Milan Škriniar. Anglicko nedokázalo zaujať v skupinovej fáze iba jedným víťazstvom a dvoma remízami, a tak bol Kobi Mainoo privedený do stredu poľa Connor Gallagher.

Slovensko začalo razantne, Kuka netrafil priamy kop, ex-Fiorentina Krížna strela muža Davida Hanka prebleskla pred bránkou a zúfalý blok Marka Kwehiho na Lukasa Haraslina poslal do brány.

Zverenci Caljony otvorili skóre, keď Kuka švihol loptou na Davida Streláka, ktorý k sebe pritiahol obrancov, a potom zo šiestich yardov umiestnil posuvnú loptu okolo Ivana Schranza.

Phil Foden si v 50. minúte poklepal z niekoľkých metrov, ale center Kierona Trippiera cez bránu bol vylúčený z ofsajdu.

Streleg strelil úžasný gól zo stredu poľa, keď mu John Stones prihral, ​​Jordan Pickford bol dobrý mimo jeho čiary, ale Loeb išiel vedľa odkrytej brány.

Harry Kane z priameho kopu hlavičkoval vedľa a Declan Rice sa priblížil strelou k žrdi spoza šestnástky.

Lobotka z diaľky vyskúšal Pickforda, no Anglicko sa v 95. minúte presadilo po rohovom kope Judea Bellinghama.

Pre Slovensko to bola obrovská rana a po predĺžení dotiahli 60 sekúnd, pričom sa chystala nasadená hra až po Kaneovu hlavičku zo štyroch metrov.

Ešte sa neskončilo, keď sa Peter Bekaric na zadnej tyči nedokázal posunúť k prudkej krížnej strele, ale Anglicko pokračovalo v tlaku na záverečný hvizd.

READ  Sergej Schmidlovej sa zapísal do histórie Slovenska na parížskej olympiáde

Schranz 25 (S), Bellingham 90+5 (E), Kane 91 (E)