Sydney FC si zaknihovalo miesto vo finále ALM výhrou nad Roarom

Sydney FC ukončilo svoju snahu o postup do finále A-League mužov a ukončilo nádeje Brisbane v play-off víťazstvom 2:0 na štadióne Suncorp.

Tím Sky Blues sa dostal do vedenia v 34. minúte Slováka Roberta Maka.

Pre Brisbane bol koniec, keď v 77. minúte skóroval útočník Adam Le Fondre.

The Roar v druhej strofe vrhli na hostí všetko, ale brankár Sky Blues Andrew Redmayne bol v rozpálenej forme, aby to domácim odoprel.

Víťazstvo posunulo Sydney na 35 bodov ALM a potvrdilo piate miesto.

V porovnaní so šiestym Wellingtonom majú väčší gólový rozdiel s náskokom 32 bodov pred zápasom posledného kola s Newcastle Jets v sobotu večer.

Dočasný tréner Roar Nick Green sa pred zápasom odvážil snívať o finálovej šanci, no jeho tím nedokázal pod tlakom vystreliť.

Roar, ktorí sú 11. so ziskom 27 bodov, teraz v sobotu hrajú vonku Melbourne Victory, kde by Macarthur FC mohol čeliť prehre drevenou lyžicou, ak by zdolal Wellington Phoenix.

The Roar začal proti Sydney dobre a VAR videl potenciálnu loptičku rukou v šestnástke od Luka Brattona zo Sydney v štvrtej minúte.

Lopta zasiahla Brattona do stehna a odrazila sa do jeho paže a výsledok v hre sa potvrdil.

Po energickom úvode domáci nepochopiteľne stratili svoju náladu a Sydney sa dostala do vedenia

Hosťom bola odopretá šanca na otvorenie skóre, keď útočník Max Burgess zblízka vystrelil nad brvno.

Slečna nie je drahá. Krídelník Mac Joseph skóroval po chirurgickom zákroku s Loli.

Brankár Roar Jordan Holmes urobil dobre, keď zachránil sladký zásah Lallyho predtým, ako Mack utrpel zranenie stehennej šľachy v polčase.

The Roar boli po polčase agresívni, ale svoje dobré šance nedokázali využiť.

READ  Vyhlásení boli najlepší v NHL, Leon Draisaitl nazbieral ďalšie trofeje

Mali 16 striel na bránu, ale nedostatok lesku bol ich problémom celý rok.

Redmayne strelil skvelý gól Sydney.

Najlepší hráči vstanú vo veľkých momentoch, pričom Redmayne zachráni hlavičku Stefana Skepoviča a úder Jay O’Shea v priebehu niekoľkých sekúnd.