Ekonomika

Ropa z Perzského zálivu posunie ruskú cenu ešte viac – Denník E.

Výrobca bagety tvrdí, že sa rozhodol otestovať všetkých zamestnancov z vlastnej iniciatívy a na vlastné náklady. Urobil tak kvôli súčasnej epidemiologickej situácii na Slovensku a skutočnosti, že spoločnosť zamestnáva aj externých pracovníkov.

„Zistili sme malé percento pozitívnych prípadov, ktoré Krajský úrad verejného zdravotníctva v Galante spolu s ich blízkymi kontaktmi zaviedli do povinnej izolácie. Ako prvá spoločnosť na Slovensku môžeme zaručiť, že naše výrobky budú produkovať iba ľudia s negatívnym výsledkom. výsledok testu pre COVID-19, ktorý nebol v úzkom kontakte s pozitívne testovanými osobami pre COVID-19, “píše spoločnosť vo svojom stanovisku.

Pripomína úradné vyhlásenie Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín, že neexistuje dôkaz o tom, že by potraviny v súvislosti s COVID-19 predstavovali riziko pre verejnosť. „Za hlavnú cestu prenosu sa považuje prenos z človeka na človeka, najmä prostredníctvom dýchacích kvapiek, ktoré uvoľňujú infikované osoby kýchaním, kašľom alebo výdychom. Skutočnosť, že vírus je schopný prežiť určitý čas v rôznom čase povrchy neznamená, že je tiež možné, aby sa človek prostredníctvom týchto povrchov nakazil, “píše spoločnosť.

Dodáva, že spoločnosť prísne dodržiava zásady správnej výrobnej praxe a hygieny. „Pravdepodobnosť prenosu potravín je minimálna,“ píše.

Krajský úrad verejného zdravotníctva potvrdil v spoločnosti 24 prípadov koronavírusu. Po zistení kontaktov pozitívnych ľudí medzi zamestnancami minulý týždeň spoločnosť otestovala viac ako 500 svojich zamestnancov, regionálna hygienička Iveta Šuleková predpokladá, že počet infikovaných ľudí sa môže zvýšiť.

„Testovanie sa uskutočnilo v pondelok a utorok, máme iba priebežné výsledky. V súčasnosti hľadáme ľudí, ktorí prišli do kontaktu s infikovanými,“ uviedla Šuleková pre agentúru TASR. Sú to tiež zamestnanci ubytovaní v hosteli. Podľa hygienika spoločnosť podnikla príslušné opatrenia.

„Spoločnosť stanovila vysoké štandardy bezpečnosti výrobkov, výrobných pracovníkov, ktorí priamo manipulujú s používaním potravín, nadštandardných OOP (celotelové kombinézy, závesy, pokrývky hlavy, rukavice, atď.) – kontaminácia výrobkov pracovníkmi je preto nepravdepodobná podľa RÚVZ so sídlom v Galanta. Momentálne nevieme, že prípad COVID-19 bol hlásený v dôsledku konzumácie potravín, “dodala kancelária.

READ  Ukrajina žaluje susedov EÚ za zákaz dovozu potravín

Riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš povedal Denníku N, že hygienici túto situáciu neohlásili svojej kancelárii. Vo štvrtok ráno plánuje potravinová správa vyslať spoločnosti inšpekciu, ktorá by mala tiež zistiť, na akej úrovni sú infikovaní pracovníci zamestnaní v spoločnosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close