Svet

Koronavírus ONLINE: V Brazílii je denne ďalších 55 000 prípadov

V súvislosti s koronavírusom ONLINE sme monitorovali všetko dôležité zo zahraničia.

Čo je najdôležitejšie:

– koronavírus: otázky a odpovede,

– sledovali sme včerajšie udalosti v zahraničí,

– tu sledujeme udalosti na Slovensku

ONLINE

7:55 – FRANCÚZSKO: V predchádzajúci deň malo Francúzsko 2524 prípadov infekcie novým typom koronavírusu. Ide o najvyšší denný nárast od 6. mája, informovala agentúra AFP v stredu na ministerstve zdravotníctva.

Celkový počet infikovaných tak stúpol na 206 696. (TASR)

6:45 – BRITAIN: Spojené kráľovstvo v stredu stiahlo zo zoznamu obetí koronavírusov viac ako 5 000 ľudí. Táto zmena má za následok nový spôsob, ako môže krajina odteraz zaznamenávať úmrtia COVID-19, píše AFP.

Podľa nových údajov počet prípadov klesol o 12 percent z pôvodne uverejnených 46 706 na súčasných 41 329 úmrtí.

V Anglicku doteraz identifikovali ako obeť koronavírusu každého pacienta, ktorý bol pred smrťou testovaný na koronavírus bez ohľadu na to, kedy boli potvrdené výsledky alebo či zomreli na zdravotné komplikácie spojené s infekciou. (TASR)

6:16 – BRAZÍLIA: V Brazílii sa za posledných 24 hodín v stredu vyskytlo 55 155 prípadov nových infekcií koronavírusmi, čo predstavuje celkovo 3 164 785. TASS informoval vo štvrtok, citujúc vyhlásenie brazílskeho ministerstva zdravotníctva.

Podľa ministerstva bolo na koronavírus COVID-19 vyliečených 2 309 477 ľudí alebo asi 73% infikovaných. Za posledných 24 hodín zomrelo 1175 ľudí, ktorí boli pozitívni na koronavírus, čím sa ich počet zvýšil na 104 201. (TASR)

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje pravú tvár Slovenska – bez zahmlievania faktov a ohýbania reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené správy. Vaša podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí si ho nemôžu dovoliť.

READ  Rusko: Situácia v Corone je obrátená + Nemecký virológ: Počet narastá

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close