Hlavné správy

Európska komisia schvaľuje mapu regionálnej pomoci Slovenska do roku 2027


Európska komisia schvaľuje mapu regionálnej pomoci Slovenska do roku 2027

Brusel. Cousinform – V súlade s pravidlami EÚ o vládnej pomoci Európska komisia vo štvrtok schválila mapu Slovenska na poskytovanie regionálnej pomoci od 2. januára 2022 do 31. decembra 2027. TASR Správy.

Mapa regionálnej pomoci Slovenska bola jednou z prvých máp, ktoré EK schválila ako súčasť revidovaného nariadenia o regionálnej pomoci. Komisia vo štvrtok schválila rovnakú mapu pre Maďarsko.

Revidované usmernenia o regionálnej pomoci boli prijaté EK 19. apríla 2021 a nadobudnú účinnosť 1. januára 2022. Pomáhajú členským štátom pomôcť najzaostalejším európskym regiónom zachytiť najvyspelejšie krajiny z hľadiska ekonomickej prosperity, príjmu a nezamestnanosti. To sú hlavné ciele EÚ v oblasti synchronizácie.

Tieto mandáty poskytnú členským štátom najlepšie príležitosti na podporu oblastí, ktoré čelia transformácii alebo štrukturálnym výzvam, tj obyvateľstvo, a budú plne podporovať projekty zelenej a digitálnej transformácie.

Mapa regionálnej pomoci Slovenska definuje oblasti oprávnené na regionálnu investičnú pomoc. Stanovuje tiež maximálnu štátnu pomoc, ktorú je možné poskytnúť jednotlivému používateľovi, vyjadrenú ako percento oprávnených investičných nákladov.

Oblasti oprávnené na regionálnu investičnú pomoc tvorí 87,97 percenta slovenskej populácie v súlade s novelizovanými nariadeniami o regionálnej pomoci. Tieto regióny sú jedným z najzaostalejších v EÚ s HDP pod 75 percentami priemeru EÚ.

READ  EÚ a USA odmietli výsledok venezuelských volieb

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close