Svet juniorov: Švajčiarsko zdolalo Slovensko v rozstrele a postúpilo do štvrťfinále

Hrdinu si zahral Švajčiar Rodwin Dionisio Majstrovstvá sveta juniorov v hokeji Jeho tím v sobotu zdolal Slovensko 4:3 v rozstrele.

Dionisio z tímu Niagara Ice Dogs Ontario Hockey League zdolal v 10. kole rozstrelov slovenského sieťového hráča Adama Cajana.

čítaj viac:

Svet juniorov: Brankár Adam Cajan zastavil 28 striel, keď Slovensko zablokovalo Lotyšsko 30

Švajčiarsko išlo do tretej tretiny za stavu 3:1, ale gólmi Mishu Ramela a Lorenza Canonicu si vynútilo predĺženie.
Legit Reischel zaznamenal gól a asistenciu aj v základnej časti Švajčiarska.

Na 4:11 otvoril skóre Slovák Adam Sýkora, dva góly pridal Servac Petrovský s odstupom 49 sekúnd. Filip Mesár a Libor Nemec zaznamenali po dve asistencie.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Švajčiar Kevin Bosch zachraňoval proti Slovákovi Adamovi Sýkorovi počas rozstrelu IIHF na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji v sobotu 31. decembra 2022 v Monctone, NB.

Kanadská tlač/Ron Ward

Slovensko je s dvoma víťazstvami a prehrou po predĺžení vyrovnané o prvé miesto v B-skupine s Fínskom. USA sú na treťom mieste a Švajčiarsko ukončí úvodné kolo na štvrtom mieste s tromi výhrami po predĺžení.

V pravidlách turnaja majú výhry hodnotu tri body, výhry po predĺžení majú hodnotu dva a prehry po predĺžení majú hodnotu jedného.

čítaj viac:

Vzhľadom na prebiehajúci svetový šampionát juniorov žiadajú obhajcovia zmeny v hokejovej kultúre

V sobotu pokračuje v Halifaxe posledný deň zápasov s každým, keď sa Česko skupiny A postaví proti Nemecku a hostí Kanadu proti neporazenému Švédsku. Späť v Monctone, NB, sa Fínsko postaví proti USA