Slovensko, ktorému sa nepodarilo kvalifikovať na Majstrovstvá sveta vo futbale 2022, zostáva v tabuľke bodov proti Chorvátsku.

Albert Rusnick z Real Salt Lake strojnásobil loptu pri prenasledovaní Chase Caspera # 77 z Minnesoty United v prvej polovici zápasu 24. apríla 2021 v St. Paul’s v Minnesote. Real Salt Lake zdolal Minnesotu 2:1. (Foto: David Berding / Getty Images)

(Foto: David Berding / Getty Images)

Salt Lake City, Utah – Slovenskí reprezentanti, ktorí remizovali 2:2 v zápase, ktorý treba vyhrať proti Chorvátsku, sa teraz nemôžu kvalifikovať na MS 2022 v Katare.

Kapitán Realu Salt Lake Albert Rusnok nastúpil na lavičku už druhý zápas po sebe a nezaradili ho do zápasu s Chorvátskom. Pred pár dňami proti Rusku sa Rusnák v 64. minúte objavil na lavičke náhradníkov.

Remízou sa Slovensko nebude môcť kvalifikovať na MS 2022, keďže na druhé Chorvátsko zaostáva o sedem bodov a do konca zostáva len dva zápasy. Maximálny počet bodov, ktoré môžu získať, je 16, a keďže Chorvátsko je momentálne so 17 bodmi, rozdiel rozdielu nie je možné dosiahnuť.

Slovensko sa v dvoch prípadoch videlo vpredu. Ale chorvátska trieda išla vysoko a v 71. minúte Luka Modrič z priameho kopu vyrovnal na 2:2.

Rusnok sa do Realu Salt Lake nevráti, čo klubu pomôže k posezónnemu pôrodu. Najbližší klubový zápas sa odohrá už túto sobotu (16. októbra), keď Real Salt Lake hostí Colorado Rapids v zápase, ktorý určí víťaza Rocky Mountain Cupu.

Výkop je naplánovaný na 19:30 a bude k dispozícii na streamovanie v aplikáciách KSL Sports & KSL 5 TV alebo KSL Sports dotcom.