Hlavné správy

Chorvátsko čelí Slovensku v Protislave: „Nastanú určité zmeny“

  • Chorvátskym týždňom
  • V
    Šport

Slotko Talik

Chorvátska futbalová reprezentácia odohrá tri kvalifikácie majstrovstiev sveta v septembri 2022 proti Slovensku dnes večer o 8:45 v Bratislave.

Tréner Slotko Talik pozná význam zápasu po stredajšej remíze 0: 0 s Ruskom.

„Máme pred sebou iný zápas pred Ruskom kvôli predchádzajúcej ťažkej súťažnej a cestovateľskej situácii, mali sme nejaký čas na oddych a prípravu. Slováci proti Slovinsku boli v druhom polčase lepší, lepšie behali a mali aj väčšie šance. Hrajú, ale proti Slovinsku stratili trochu vnímania. Čaká nás ťažký zápas a nemali by sme spomínať na našu vzájomnú rivalitu spred dvoch rokov. A bude musieť akceptovať skutočnosť, že Andy Pudimira prehral, ​​ale stále existuje nádej, že Joško Gvardiol bude fit.

„Uvidíme, v akom je stave. Guardiol pracoval na špeciálnom programe, ale stále ho to bolí. Nechceme nič siliť, je to príliš riskantné. Neviem, aký zmysel má pre Motrica a Pudimira, že sú s nami. show. Musíme sa spoliehať na hráčov, ktorí sú stopercentne pripravení. Najdôležitejšie je, že sme pripravení na hru, pretože dobre odpočívajú.

Výhra proti Slovensku veľmi ovplyvní atmosféru pred súbojom so Slovinskom na medzičase 7. septembra.

„Išli sme do Moskvy vyhrať, pokúsili sme sa dať gól, ale nepodarilo sa nám to. Pokúsime sa zajtra streliť gól. Potrebujeme body a potrebujeme ich rýchlo nazbierať. Pokiaľ ide o zajtrajší zápas, nebudeme mať žiadne varovanie.“ Určité zmeny nastanú, ale ktokoľvek hrá, ideme do troch bodov, ”dodal Dolich.

„Slovensko bolo pre nás aj v predchádzajúcich zápasoch ťažkým súperom, ale hrali sme dobre a urobili sme skvelé rozhodnutie. Pokiaľ ide o výkon v eurách, Slováci boli voči Slovinsku veľmi agresívni, hrali s tromi útočníkmi. A treba ich rešpektovať, pretože pokúsime sa však pripraviť na zápas a pokúsime sa získať všetky tri body. “

READ  Obnova jedného z najlepších tankov druhej svetovej vojny na svete

Na tento zápas má Dalić obrancu Domagoja Vidu, ktorý namiesto Dejana Lovrena v prvej štvorke nahradí Saleta-Cara. Očakáva sa, že Borna Sosa, ktorý debutoval z Moskvy, si po inšpirácii udrží svoje miesto, zatiaľ čo delený útočník Hajjuka Marco Livaza by mal začať ako sólový útočník pred Andrzejom Kramrim.

Zaregistrujte sa a odoberajte týždenný spravodaj o Chorvátsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close