Európska liga: Bayer Leverkusen zlomil Slaviu Praha

včera 21:15
|

Futbalisti SSC Neapol, Real Sociedad San Sebastian, Young Boys Bern a Molde FK postúpili do jarnej šestnástej štvrtiny Európskej ligy UEFA 2020/2021.

AC Sparta Praha - AC Miláno

Prečítajte si tiež

Duel Bayer Leverkusen – Slavia Praha ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

V šlágri programu záverečného 6. kola skupinovej fázy remizoval doma v N-skupine Neapol so San Sebastianom 1: 1, stredopoliar slovenského národného tímu Stanislav Lobotka v drese SSC nezasahoval do hry.

La Liga mala prvú šancu na štadióne Diega Armanda Maradona, ale domáci Piotr Zielinski skóroval v 35. minúte. Z odrazenej lopty spoza rohu vyslal krížnu strelu do bránkoviska hostí. V nadstavenom čase vyrovnal Willian Jose a obom stačila remíza. V druhom zápase skupiny prehral Alkmaar na Rijeke 1: 2.

V priamom súboji o postup z B-skupiny si to vo Viedni rozdelili domáci Rapid a nórska Molde, zrodila sa remíza 2: 2, čo hosťom stačilo. Stopercentnú bilanciu si udržal londýnsky Arsenal, ktorý zvíťazil 4: 2 na pôde írskeho Dundalku.

Berna v A-skupine stačil na domáci zásah proti Kluži, ale o gól takmer prišiel po góle Rumunov v 84. min, keď sa presadil Gabriel Debeljuh. Potom nasledoval skutočne divoký záver dvoma gólmi domácich na konečných 2: 1 a tromi červenými kartami.

Postup tak unikol slovenskému útočníkovi Jakub Vojtuš, ktorí duel duelovali na lavičke náhradníkov. Prvú prehru utrpel istý víťaz skupiny AS Rím, ktorý na pôde poslednej Sofie prehral 1: 3.

V C-skupine Leverkusen porazil doma Slaviu Praha presvedčivo 4: 0 a skupinu vyhral, ​​oba tímy však mali istý pokrok skôr.

READ  Slovensko už týždne neumožňuje prechádzať nemecké húfnice z Ukrajiny na opravu.

Skupina:

CSKA Sofia – AS Rím 3: 1 (2: 1)

Ciele: 34. a 55. Sowe, 5. Rodrigues – 22. Milanese

Young Boys Bern – CFR Kluž 2: 1 (0: 0)

Ciele: 90. + 4 Nsame (z 11 m), 90. + 6 Gaudino – 84. Debeljuh, ČK: 90. + 6 Nsame – 90. + 1 Balgradean, 90. + 10 Djokovič

/Vojtuš (Kluž) na lavičke náhradníkov /

B-skupina:

Dundalk FC – Arsenal FC 2: 4 (1: 2)

Ciele: 22. Flores, 85. Hoare – 12. Nketiah, 18. Elneny, 67. Willock, 80. Balogun

Rapid Viedeň – Molde FK 2: 2 (1: 1)

Ciele: 43. Ritzmaier, 90. + 2 Ibrahimoglu – 12. a 46. Eikrem