Európska liga: DAC Dunajská Streda eliminuje Hafnarfjördur

včera 21:15
|

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda sa vydali na 2. prípravné kolo Európskej ligy UEFA 2020/2021.

Duel Hafnarfjördur – Dunajská Streda môžete sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Vo štvrtkovom zápase 1. prípravného kola zvíťazili 2: 0 na Islande FH Hafnarfjördur vďaka cieľom Andrije Baliča a Eric Ramireza. Stretnú sa s iným protivníkom v pondelok losovania, zápasy nasledujúcej fázy sú v programe 17. septembra.

Európska liga – predbežné kolo:

FH Hafnarfjordur – FC DAC 1904 Dunajska Streda 0: 2 (0: 1)

Ciele: 23. Balič, 76. Ramirez.

Rozhodca: Barcelo (Gib.), ZK: Jónsson, Thórisson – Schäfer

Zostavy a rotácie:

Hafnarfjördur: Nielsen – Vidarsson, Thórisson, Kristjánsson, Gunnarsson – Hafsteinsson (71. Gudnason), Jónsson (58. Finsen), Sverrisson (82. Sigurdsson) – Helgason, Finsen, Lennon

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Balič, Schäfer – Divkovič (71. Fábry), Friede, Kalmár – Ramirez

/ na 1 zápas, Dunajská Streda postúpil do 2. prípravného kola /

Tím Fortunaligista mal dobrú šancu, aby sa ujal vedenia, ale Divkovič po prieniku po ľavej strane spanikáril a tak Ramirez nemal problém loptu chytiť. Islandský tím čoskoro vyhrážal, návštevníci nedokázali vyčistiť loptu do bezpečia, Hafsteinsson sa dostal k odrazenej lopte a strieľal nad bránu Jedlička. Dunajská Strede sa podaril v 23. minúte vyrovnať, keď po prevedení hry poslal Blackman po zemi pravú stranu do pokutového územia, Divkovič pustil loptu medzi nohy a Balič vystrelil s veľkým prínosom z protiútoku. do siete. Hosťujúci hráč sa v 70. minúte dostal do jedného z mála protiútokov po pravej strane, ale jeho strela skončila v rukách brankára hostí.

Po zmene strán sa DAC vzdal hernej reči, ktorá riadila priebeh prestávky, nepodarilo sa mu priamejšie vyriešiť útočné akcie. Tím Hafnarfjördur sa v 70. minúte dostal do jedného z mála protiútokov po pravej strane, ale jeho strela tesne minula bránu. Brankár sa nestihol ani len obzrieť. 1 ‚Helgason strieľa priamy kop z 16-tky. Brankár z Dunaja prešiel vzduchom a loptu bez väčšieho úsilia zakryl. V šiestich minútach dostali hostia poistný zásah, Kalmár vbehol do pokutového územia, Nielsen sa stále pokúšal, ale iba Ramirezovi, ktorý prišiel k otvorenému gólu. Dunajská Streda bol schopný pridať tretí gól, Kalmár poslal priamy kop do bočnej siete, Ramirez mal ešte väčšiu šancu, ale okrem Nielsena tiež strelil domáci gól.

READ  TOR @ MTL: recenzia hry | NHL.com

Hlas po zápase (zdroj: dac1904.sk):

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: „Sme veľmi radi, že sme sa dostali do druhého predbežného kola. Ovládali sme hru od prvých minút. Hrali sme perfektný zápas. Boli sme lepšie, snažili sme sa hrať futbal. Dominovali sme, aj keď sme hrali proti silnému tímu.“ „Napriek tomu sme boli od prvej minúty lepším tímom, hrali sme s istotou, mali sme šance, vyvíjali sme tlak na našich súperov a zaslúžene sme sa ujali vedenia, v druhej polovici sme nezačali tak dobre, že sa súper zvýšil rýchlosť v snahe vyrovnať sa, ale znova sme zareagovali veľmi dobre. Pokúsili sme sa ísť o druhý gól, ktorý sme uspeli, a mali sme ďalšie šance. Sme veľmi radi, že postúpime do 2. kola. to je to, za čo celý rok bojujú, a je skvelé, že odmena prišla hneď. Tento proces je skvelý pre nás, ale aj pre fanúšikov a celý klub. ““