Naomi Osaka vstupuje do 3. kola Australian Open

Svetová ženská č. 3, Naomi Osaka, v stredu na melbournských Australian Open zvíťazila nad svojou tenisovou majstrovskou triedou 6: 2, 6: 3 a zvíťazila nad Francúzkou Caroline Garciovou 6: 6, 3: 3.

Naomi Osaka hrá bekhend proti Caroline Garciovej počas Australian Open v Melbourne 10. februára 2021. (Getty / Kjóto)

Osaka, ktorá sa usiluje získať svoj druhý titul na Australian Open po dvoch majstrovstvách USA Open, spečatila 10. hodinu turnaja víťazstvom v aréne Roda Lavera za 1 hodinu a 1 minútu.

Osaka, ktorá získala svoj prvý grandslamový titul v Melbourne v roku 2019, neurobila v prvom sete iné chyby ako dvojicu dvojitých chýb. Garcia sa zhromaždil ako posledný a bojoval s tromi setovými bodmi vo svojich službách, kým Osaka svojou druhou prestávkou v podaní neodpočíval.

Prevzal kontrolu nad druhým setom, v šiestom geme postúpil 4: 2 a obaja hráči podávali zvyšok zápasu.

„Je veľmi ťažké hrať na súperov, ako je on, pretože nikdy neviete, čo urobí a ako ťažko zasiahne,“ povedal Osaka o Garciovi, ktorý sa umiestnil na 43. mieste na svete. „Takže (dôležité) je to, čo vo mne zostáva.“

Garcia sa spoliehal na niekoľko presných zásahov, trafil štyri esá druhého setu, ale Osaka bol určite pri jeho returne.

„Určite som urobil veľa práce po návrate a mojich službách v kancelárii a vidíte, že to platí dobre,“ uviedol.

Súperka Osaka z tretieho kola, svetová jednotka Tsunia č. 30 a 27, Tsunia, porazila vo svojom zápase druhého kola Slovenku Annu Corolinu Schmitlovú 6: 3, 6: 2.

„Teším sa na to. Je veľmi zábavná, milá, myslím si, že konkurencia proti nej bude veľmi tvrdá, ale teším sa na ňu,“ uviedla Osaka.

READ  Priamy prenos a predpovedanie na 2022 Paris Masters medzi Molkanom a Casketom