Bývalý Waterloo Blackhawk prežíva v play off NHL desivé chvíle

Oficiálne prebieha play-off NHL, pričom Minnesota Wild sa včera večer (17. apríla) v prvom zápase svojej série postaví proti Dallasu Stars. Ako rodák z Minnesoty a zarytý hokejový fanúšik budem sledovať každú sekundu tejto série.

Wild zdolali Stars 3:2 v double OT. Hra trvala 92 minút a 20 sekúnd herného času, čo je najdlhšia hra v histórii Wildcat.

Zatiaľ čo Minnesota Wild dokázali vyhrať hru 1, nebolo to len dvojité OT-hryzenie klincov, ktoré nechalo fanúšikov v aréne bzučať. V hre bol desivý moment, keď Wildcats vyhodili hráča pre Dallas Stars. Víťazného hráča si možno pamätajú fanúšikovia Waterloo Blackhawk.

Joe Pavelski sa narodil vo Wisconsine a v NHL je od roku 2012. Iowans si možno pamätá, ako v rokoch 2002 až 2004 hrával za Waterloo Blackhawks. Jeho hráčske časy za Waterloo ho priviedli k pôsobeniu na University of Wisconsin. Od roku 2019 je členom Dallas Stars. Je iróniou, že Dallas Stars mal spojenie s Iowou ako tím nižšej ligy so sídlom v Des Moines v rokoch 2005-2009.

V polovici 2. tretiny včerajšieho maratónu dostal Pavelski od Matta Dumbu veľký zásah, ktorý si vyžiadal pomoc z ľadu. Zásah sa pôvodne nazýval 5-minútový veľký trest, ale po preskúmaní bol znížený na štandardné, 2-minútové menšie.

Ak nie ste veľkým fanúšikom hokeja… NHL sa snaží zvýšiť pravidlá pre bezpečnosť hráčov. Rovnako ako pri futbale, zásahy v oblasti hlavy/krku sa vždy skúmajú. V starých hokejových časoch by táto výhra zrejme nezastavila hru.

Aby som tu neznel ako starý muž, ale v ten deň by mal Matt Dumba na ďalšej zmene s niekým bojovať a to by bol koniec. V dnešnej hre, kedykoľvek dôjde k veľkému hitu, dôjde k nejakému pile-upu a hra bude pozastavená.

READ  Cristiano Ronaldo hrať za Portugalsko vs Slovensko na Euro 2024? Al Nasser je najnovší v sláve hviezd

Ak sledujete video rýchlosťou hry, zdá sa, že Dumba udrel Pavelského do tváre. Ak spomalíte video, ktoré urobili rozhodcovia po zavolaní 5-minútového majora, môžete vidieť, ako Matt skutočne udiera Pavelskiho do oblasti hrudníka/ramena ramenom. Hoci je toto víťazstvo veľkým konfliktom, v skutočnosti je to legitímne víťazstvo.

Nikdy nechcete, aby sa hráč zranil alebo potreboval pomoc mimo ľadu, ale keď vyrastáte a učíte sa hrať hokej, vždy hovoria hráčom, aby kvôli tomuto víťazstvu mali hlavu hore. Jediným skutočným argumentom proti výhre možno bolo, že prišla príliš neskoro. Hráči majú určitú ochranu pred zasiahnutím po prejdení puku. Myslím si, že práve preto bol 2-minútový trest stále odpísaný.

Počas rozhovoru po zápase Matt ani nevedel, prečo dostal 2-minútový krátky hovor. Ako je tam uvedené Hviezdna tribúnapovedal

Aby som bol úprimný, myslel som si, že to bol čistý zásah. Myslel som, že uvidia to isté – plece pri pleci. Ani neviem, prečo je to pre mňa drsné. Pravdepodobne preto, že som už bol v krabici.

Bývalý Waterloo Blackhawk Joe Pavelski bol po zápase hlásený, že je „v poriadku“, ale Stars nevedia, či bude môcť zajtra večer hrať v hre 2 série. Či tak alebo onak, toto víťazstvo oficiálne nastavilo tón pre tieto tímy vpred.

Ak nie ste fanúšikom hokeja, povedal by som, že hokej play-off NHL je najlepším športom play-off na svete. Tempo hry sa zvyšuje, získava sa energia, zvyšuje sa smack talk a tímy musia hrať aspoň 4-krát v každej sérii. Niet divu, že sa po jednom či dvoch zápasoch začnú nenávidieť.

Keď sa prvý zápas série začne veľkým víťazstvom a skončí dvojnásobným predĺžením… táto séria bude v budúcnosti neuveriteľne zábavná. Kto chce skočiť do tohto divokého davu? Jazdím celú sezónu a pozývam každého Iowana, aby prišiel na palubu! 2. zápas zajtra (19.4.) o 20:30