Európska liga: LASK Linz – FC DAC Dunajská Streda 7: 0

dnes 22:19
|

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda sa v 3. predkole rozlúčili s účinkovaním v Európskej lige UEFA 2020/2021. Nad sily zverencov trénera Bernda Storcka bol Rakúšan LASK Linz, na ktorého pôde utrpel posledný slovenský zástupca v debaklovej súťaži 0: 7.

Andrija Balić (DAC), Marko Raguz a James Holland (obaja LASK).

Prečítajte si tiež

Tréner Dunajskej Stredy sa vyjadril k debaklu s Linzom v predkole Európskej ligy

Po prvej polovici štvrtkového duelu viedli domáci zásluhou presných zásahov Mareka Ragužu 2: 0. Po zmene strán sa duel zmenil na exhibíciu, do streleckej listiny sa postupne zapísali Petar Filipovič, Peter Michorl, Andreas Gruber, Husein Balič a Thomas Sabitzer.

LASK Linz bude hrať baráž, ktorá je naplánovaná na štvrtok 1. októbra, v priebehu víťaza duelu medzi Sportingom Lisabon a škótskym Aberdeenom. Žreb skupinovej fázy EL sa uskutoční v piatok 2. októbra o 13:00 v Nyone.

Európska liga – predkolo:

LASK Linz – FC DAC 1904 Dunajská Streda 7: 0 (2: 0)

Ciele: 6. a 16. Raguž, 47. Filipovič, 51. Michorl, 53. Gruber, 55. H. Balič, 77. Sabitzer

ČK: 48. Blackman (FC DAC)

Rozhodovali: Brisard – Pages, Debart (Fr.), bez divákov, ŽK: Kružliak

Správy:

LASK: Schlager – Wiesinger, Trauner, Filipovič (58. Ramsebner) – Ranftl, Holland, Michorl, Renner – Gruber (58. jazdec), H. Balič (72. Sabitzer) – Raguž

DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – A. Fábry (36. Beskorovajnyj), Schäfer, A. Balič – Kalmár – Divkovič (60. Bednár), Ramirez (60. Nicolaescu)

Domáci futbalisti sa v 1. minúte ujali vedenia 1 – 0 vďaka gólu z prieniku, ktorý predviedol Jedlička. V 6. minúte zrejme pre nedostatok skúseností LASK zbytočne zakopol súpera tesne pred pokutovým územím, ale nasledujúci priamy kop neuspel. Obrana DAC nezachytila ​​center Michorla, Raguž si loptu spracoval na hranici ofsajdu a poslal ju do siete vedľa Jedlička – 1: 0. Hráči LASK si teraz akoby mysleli, že práca je hotová, a konali defenzívnejšie, už len čaká na rozhodcu, ktorý odpíska na posledný hvizd. Raguž opäť potvrdil svoje kanonické schopnosti, tentoraz šikovne vybehol za chrbát obrany a efektným a hlavne gólovým polčasovým volejom vstúpil do centra Gruberu – 2: 0. Dunajskostredčania sa do zápasu vôbec nedostali a druhý inkasoval cieľ neprebral ich väčšiu aktivitu. Tím Raguž mohol v 22. minúte skórovať po ľavej strane, ale jeho strela skončila na brvne. V 28. minúte mohol DAC Divkovič posadiť svoj tím na koňa, ale peknú akciu z pravej strany nepochopiteľne premrhal. V prvom polčase to bol iba jeden z mála ofenzívnych zábleskov DAC, ktorý v Linzi nepripomínal suveréna z Fortuna ligy.

READ  Slovenský predseda vlády rezignoval uprostred škandálu s vakcínami Sputnik V.

Akýkoľvek pokus hostí bojovať o postup prekazili úvodné minúty druhého dejstva. Najskôr po rohu Michorla zvýšil Filipovič presnou hlavičkou na 3: 0 a v 48. min DAC oslabil frustrovaný Blackman, ktorý za nedbanlivý zákrok pri autovej čiare uvidel červenú kartu od hlavného rozhodcu Brisarda. . Aby toho nebolo dosť pre zdecimovaných hostí, v 51. min mieril presne z hranice pokutového územia Michorl – 4: 0 a zmätok v defenzíve Gruber potrestal o dve minúty. Jedlička sa natiahol k lopte, ale nezabránil jej vniknutí do siete. Domáci boli pri chuti a to, do čoho kopali, padlo do brány. Potvrdilo sa to aj v 55. min., Keď H. Balič natiahol z 20 metrov a zvýšil na 6: 0. Storckovi zverenci boli zrelí „na uteráku“, v 62. min ich zachránila žrď, ktorá zazvonila po H. Baličova delová guľa. Počas zvyšku zápasu aktivita LASKu mierne poklesla, jeho hráči si však vytvorili niekoľko príležitostí, ktoré vyústili do gólu Sabitzera – 7: 0. Pri svojej premiére v 3. predkole EL utrpel DAC trpkú prehru z Rakúska , ale po vypadnutí sa môže plne sústrediť na boj o titul v domácej súťaži.