Hlavné správy

Na Slovensko čoskoro dorazia jednotky NATO a poslanci rozkaz splnia

Slovenská vláda nevylúčila, že Rusko v najbližších dňoch podnikne nálety v blízkosti slovenských hraníc.

Veľkosť písma:A|A+

Rusko by mohlo zaútočiť na letisko v západoukrajinskom meste Uskorod. Minister obrany Jaroslav Knock (OĽaNO) v utorok v parlamente povedal, že pristávacia dráha letiska končí 50 metrov od hraníc Slovenska.

Naď je príkladom toho, prečo je nevyhnutné, aby Slovensko zlepšilo bezpečnosť svojej východnej hranice. Slovenský parlament na svojom zasadnutí 15. marca schválil rozkaz pre vstup jednotiek NATO na Slovensko v rámci programu predsunutých záloh. Kabinet uznesenie prijal minulý týždeň jednomyseľne. Návrh podporilo 96 zo 133 poslancov v čase hlasovania.

Vojaci NATO majú podľa Naďa prísť do týždňov od prijatia rozkazu.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Naď v rozhovore s poslancami poznamenal, že ruská okupácia, bezprecedentná voči Ukrajine, „konečne“ zmenila postoje slovenských predstaviteľov a slovenskej verejnosti pri vytváraní jednotky predsunutej zálohy (EFP) na Slovensku.

Naď požiadal poslancov, aby schválili rozkaz pre 2100 vojakov, aj keď v súčasnosti očakáva príchod menej vojakov s tým, že pôvodne príde asi 1200 vojakov. Rozkaz je pre vojakov zo Secunderabadu (poskytuje rámec pre jednotku), Poľska, Slovinska, Holandska, Nemecka a Spojených štátov.

Súvisiaci článok Čoskoro prídu spojenecké sily. To znamená, že veľkí hráči nebudú obetovať malé krajiny ako Slovensko Čítaj viac

Divízia EFP prinesie niektoré dôležité spôsobilosti, ktoré Slovensko nemá, najmä vlastenecký systém protivzdušnej obrany, a posilní spôsobilosti Slovenska v kybernetickom boji a obrane bezpilotných lietadiel.

„Tovar dostávame zadarmo,“ povedal Naď zákonodarcom.

To je podľa neho základ a najväčšie posilnenie bezpečnosti Slovenska v histórii Slovenska. „To ukazuje, že Washingtonská dohoda je použiteľná. Ukazuje to, že spojenci sú pripravení, efektívni a pripravení brániť toto územie pred okupantmi,“ povedal minister.

READ  Slovensko ponúka 160 000 dávok vakcíny Spotnik Govit-19

Naď vo svojich komentároch v parlamente potvrdil, že Slovensko postupne vyraďuje svoje stíhačky MiG-29.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close