Hlavné správy

Sprievodca tímom Euro 2020: Slovensko

Slováci sa po predĺžení v Belfaste dostávajú do tretieho veľkého finále

Prehľad

Slovensko dvakrát zaplatilo za írske nádeje v dvoch dramatických play-off kvalifikácie o finále Euro. Najskôr v semifinále víťazstvom nad Írskou republikou v penaltovom rozstrele, po ktorom nasledovalo víťazstvo v predĺžení nad Severným Írskom.

  • Medzi semifinále play-off a finále bol český tréner Pavel Hubble vyradený a na Euro 2016 ho nahradil asistent Johna Kozaka Stephen Tarkovic.
  • Keď dal Tarkovicovi svoj preferovaný vzorec 4-1-4-1, mal na dorážku dve minúty na to, aby svoju vlastnú gólovú hru dostal do predĺženia. Michael Turis potom po Slovensku vystrelil víťazovi z hranice šestnástky za druhé euro.
  • S jedným čistým kontom v play-off, po ďalšom proti Škótsku, si vzal štartové miesto brankár Fulhamu Marek Rodak. Bývalý hráč číslo 1 Martin Dubrovka bol predtým z tímu vyradený v roku 2018 pre porušenie zákazu vychádzania, keď bol v národnej službe.

Triky

Za predpokladu, že je trénerom Tarkovič, jeho tvorba 4-1-4-1 využíva Stanislava Lobotku ako stredného obrancu, ktorý robí boj o starnúceho geniálneho Mareka Homšíka a Juraja Kukku, zatiaľ čo šírku poskytujú Robert Mack a Albert Rusnak.

Hviezdny muž

Juraj Kukka

Veterán MS 2010 A Euro 2016, Stredopoliar nastúpil na 200 zápasov série A.

Tréner

Štefan Tarkovič

V národnej organizácii od roku 2013 bol Tarkovič privedený pred finále play-off proti Severnému Írsku.

Profil hráča

Marek Hamšík

Kapitán národného tímu Marek Homsik sa so svojou ochrannou známkou Mohawk stal prvou slovenskou svetovou hviezdou. Kľúč k renesancii v Neapole, kde má rekordný počet vystúpení, je druhý za najlepšími strelcami klubu a druhý za najlepším Diegom Maradonom, útočiacim stredopoliarom Sloanom Bratislava, ktorý v roku 2004 hral iba šesťkrát. keď sa presťahoval do Brescie.

READ  Prezidentka SR Susanna ianaputová o chybách spôsobených epidémiou: „Podcenili sme riziko“

Tridsaťtriročný Homsik, ktorý sa teraz pozerá na svoju klubovú kariéru v Dalian Professional v čínskej superlige, končí na svojom tohtoročnom letnom európskom šampionáte svoje nesmierne kraľovanie v národných farbách.

Vízia a talizman Hamsik zvíťazil nad Slovenskom 3: 2, potom nad majstrami sveta Talianskom na majstrovstvách sveta 2010 a bol rovnako dôležitý pri pomoci krajine kvalifikovať sa do vyraďovacích kôl na Euro 2016. Homsick necháva na ihrisku všetko, pracovnú morálku, ktorá ho posunula do reprezentačných vystúpení nad rámec nedávno vyslúžilého Martina Škrtela – ďalší veľký zápas, ktorý ešte len príde.

Článok Peterjon Cresswell

Tento článok bol prvýkrát publikovaný v januárovom vydaní svetového futbalu. Staré čísla časopisu si môžete kúpiť kliknutím Tu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close