Hlavné správy

Koronavírus na Slovensku (správy, prípady, opatrenia)

Slovensko eviduje celkom 3626 prípadov.

28. augusta 2020 o 6:00 (aktualizované 28. augusta 2020 o 9:24) , , TASR, SITA, CTK


Aktualizujte článok
Posledná aktualizácia predtým

Ak mapu nevidíte, kliknite sem.

Pozri aktuálnu mapu šírenia koronavírusu na Slovensku >>>

Koronavírus na Slovensku: Sledujeme priebeh druhej vlny pandémie naživo (minútu po minúte)

9:19 SLOVENSKO Od viac ako tristo tisíc slovenských testov po nové koronavírus Značnú časť vykonala aj sieť laboratórií spoločnosti Alpha Medical. Spolu s Medirexom tvoria väčšinu laboratórneho diagnostického trhu v našej krajine.

V indexe hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Alpha Medical Peter Lednický tón, aké je ekonomické pozadie testovania na koronavírusy, ako sa tvoria náklady na test?, ktorá je v našej krajine lacnejšia ako v mnohých európskych krajinách.

Súvisiaci článok Na semafore je červená, život obyvateľov Bratislavy sa výrazne nemení Čítať

08:42 SLOVENSKO Epidemiologická situácia v hlavnom meste sa nedávno zhoršila av utorok Magistrát mesta Bratislavy vyhlásil červené svetlo na imaginárnom semafore.

Väčšina obmedzení v Bratislave sa však riadi stanoviskami Úradu verejného zdravotníctva a vlády, takže každodenný život sa sotva zmení.

„Inštrukcie hlavného hygienika sa naďalej uplatňujú, čo umožňuje aj hromadné udalosti za predpokladu, že sú dodržané bezpečnostné opatrenia,“ uviedol hovorca Mestskej polície Bratislava Peter Pleva.

Dozviete sa viac o tom, čo znamená červená na semafore v Bratislave čítať tu,

Podľa výpočtov agentúry Reuters počet nakazených v Latinskej Amerike presiahol sedem miliónov.

Krajiny Latinskej Ameriky sú v súčasnosti najviac postihnuté regióny na svete, hoci v niektorých prípadoch sa počet nových prípadov začal mierne znižovať. Za posledných sedem dní sa pridalo v priemere 77 800 nových infekcií. Pred týždňom bolo v priemere 85 000 ľudí.

READ  Miestna mama žijúca na Slovensku chcela svojmu starému ukrajinskému susedovi pomôcť – kúpila si teda letenku.

7:35 SVET Kubánska vláda predstaví nočnú zákaz vychádzania v hlavnom meste Havane od 1. septembra, účinného od 15. septembra.

Od 19:00 do 05:00 bude chodcom a vozidlám zakázaná chôdza, uviedla v štátnej televízii guvernér Havany Reinaldo Garcia Zapata. „Ľudia sa nemôžu (v stanovenom čase) vydať do ulíc,“ povedal.

Havana tiež posilní prítomnosť policajných dôstojníkov v uliciach mesta a maloletým bude zakázané zdržiavať sa počas dňa v uliciach alebo v parkoch. Prísne sa budú sledovať aj vstupy a výstupy z kubánskej metropoly.

Súvisiaci článok Zoznam ohrozených krajín sa rozširuje a dopĺňajú sa nové opatrenia Čítať

07:12 SLOVENSKO Epidemiologická situácia v súvislosti s rozšírením koronavírusu sa zhoršuje nielen na Slovensku, ale ešte viac v Európe. Rada epidemiológov preto rozširuje zoznam ohrozených krajín a zavádza opatrenia od 1. septembrazabrániť šíreniu systému Covid-19 na Slovensku.

Minister zdravotníctva informoval o konkrétnych opatreniach po skončení zasadnutia rady vo štvrtok večer Marek Krajčí a hlavný hygienik Ján Mikas.

„Počet hospitalizovaných pacientov sa pre nás postupne zvyšuje,“ uviedol minister prvý príznak zvýšenia chorobnosti na Covid-19.

Viac informácií o nových opatreniach čítať tu, na tomto odkaze môžete sa pozrieť na jasný zoznam vysoko rizikových krajín.

Ak mapu nevidíte, kliknite sem

7:00 SVET Počet nakazených ľudí v Nemecku sa za posledných 24 hodín mierne zvýšil. Pridalo sa 1571 nových prípadov v porovnaní so 1507 deň predtým.

Od začiatku pandémie sa v Nemecku zistil koronavírus najmenej u 239 507 ľudí. Zomrelo 9 288 pacientov s Covid-19, naposledy tri obete.

6:40 SVET Španielska vláda oznámila, že deti od šiestich rokov budú musieť mať na školách v Španielsku zakaždým závoj.

„Nosenie závesov bude povinné od šiestich rokov, aj keď sa zachovajú medzery,“ uviedla ministerka školstva Isabel Celaá.

READ  Česká republika blokuje rozhodnutia Slovenska o expanzii, čo signalizuje porážku Bulharska

Podľa nej budú musieť študenti dodržiavať aj intervaly 1,5 metra. Medzi ďalšie opatrenia patrí požiadavka, aby si deti umývali ruky najmenej päťkrát denne, pravidelná ventilácia školských tried a meranie teploty žiakov.

6:21 SVET V Českej republike sa počet nových infekcií koronavírusmi v porovnaní s predchádzajúcim dňom významne znížil.

Ministerstvo zdravotníctva Českej republiky zaznamenalo 221 nových prípadov Choroba Covid-19. O deň skôr ohlásili 399 infekcií, čo je druhé najvyššie číslo od začiatku pandémie. V utorok bolo 368 prípadov.

Ak nevidíte graf, kliknite sem

6:00 SVET Od 2. septembra Poľsko opätovne zavedie zákaz letov zo 46 krajín vrátane Chorvátska, Francúzska a Španielska.

„S cieľom ohroziť šírenie koronavírusu SARS-CoV-2 je potrebné uplatniť právo na zákaz leteckej dopravy … s cieľom minimalizovať riziko pre verejné zdravie,“ uvádza sa v príslušnom nariadení.

Medzi ďalšie krajiny, pre ktoré sa bude uplatňovať zákaz letov do Poľska, patrí Čierna hora, Rumunsko, USA, Izrael, Mexiko čí Brazília,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close