Zábava

Eurovision Song Contest 2023 oslovuje 162 miliónov divákov vďaka online angažovanosti a hudobnému vplyvu

Medzi prvým semifinále a veľkým finále bolo na Twitter odoslaných 4 milióny tweetov so slovom „Eurovízia“.

Hudobný úspech

Cieľom súťaže Eurovision Song Contest 2023 je vytvárať globálne hity a propagovať hudbu zo zúčastnených krajín.

Oficiálny zoznam skladieb Eurovision Song Contest 2023 na Spotify bol v nedeľu 14. mája celosvetovo najstreamovanejším zoznamom skladieb Spotify.

V globálnom rebríčku platformy pre všetky streamy na celom svete sa od roku 2023 za jeden deň dostalo 5 záznamov medzi 200 najlepších.

Počet streamov „Tattoo“ 4,2 milióna prehratí deň po veľkom finále prekonal predchádzajúci najvyšší súčet víťaza Meneskin z roku 2021 „Gitti e Buoni“, ktorý zaznamenal 3,9 milióna streamov. Počet prehratí vytvoril ďalší rekord pre Lorraine, ktorá sa stala prvou ženou, ktorá pieseň vyhrala dvakrát. Teraz má najvyšší počet streamov, ktoré za jediný deň dosiahla švédska umelkyňa.

Film „Cha Cha Cha“ od Käärijä, ktorý skončil na druhom mieste súťaže, dosiahol vo Fínsku najviac denných streamov na Spotify všetkých čias, pričom fínski diváci si ho deň po Veľkom finále prehrali neuveriteľných 469 000-krát ako štartér Eurovízie. „Cha Cha Cha“ ukončil týždeň s 2,5 miliónmi vypočutia len na Spotify Finland – najvyšší počet týždenných streamov, aký kedy bol zaznamenaný v domovskej krajine Käärijä vo Fínsku.

Na oficiálnom kanáli ESC YouTube videá s Loreen, vrátane exkluzívnych živých vystúpení a rozhovorov, doteraz získali viac ako 31,4 milióna zhliadnutí. Karija, ktorá je na druhom mieste, doteraz získala viac ako 31 miliónov zhliadnutí všetkých svojich exkluzívnych relácií a rozhovorov.

Široký vplyv

Zatiaľ čo sa celkový ekonomický a sociálny dopad usporiadania podujatia v Liverpoole stále posudzuje, predbežné údaje a čísla od polície v Merseyside naznačujú, že počas dvoch týždňov pred zápasom príde do mesta ďalších 500 000 návštevníkov.

Na podujatí sa zúčastnilo viac ako 1 100 novinárov z viac ako 50 krajín. Pokrytie podujatia medziročne vzrástlo o 20 %, pričom len v máji bolo napísaných 150 000 článkov o súťaži Eurovision Song Contest.

Súťaž Eurovision Song Contest usporiadala BBC v mene ukrajinského člena EBU UA:PBC 9., 11. a 13. mája a vysielala sa naživo v 37 zúčastnených krajinách vrátane Čile, Kosova, Čiernej Hory, Severného Macedónska, Spojených štátov a online. . Viac informácií o podujatí vrátane úplného rozpisu hlasovania nájdete na stránke eurovision.tv.

________________________________________________________________________________________________

Poznámky pre redaktorov:

Fínsko skončilo na turnaji druhé. Poskytla najlepšie publikum od roku 2007 s 1,7 miliónmi divákov, čo predstavuje nárast o 71 % v roku 2022.

Nemecko poskytlo druhé najväčšie publikum pre veľké finále s priemerom 7,4 milióna divákov, čo je nárast o 14 % v porovnaní s rokom 2022, zatiaľ čo publikum vo Francúzsku sa odrazilo a získalo v priemere 3,5 milióna divákov, čo je nárast o 10 % v porovnaní s rokom 2022.

Ďalšími trhmi, ktoré zaznamenali viac ako 50-percentný podiel na sledovanosti, boli Arménsko, Belgicko, Flámsko, Cyprus, Chorvátsko, Estónsko, Izrael, Litva, Slovinsko a hostiteľská krajina Spojené kráľovstvo.

Rakúsko má najlepšie publikum od roku 2016 a Slovinsko má najvyššie hodnotenie od roku 2015. Počet návštevníkov sa v oboch krajinách zdvojnásobil a strojnásobil.

*Zdroj: Na základe výsledkov a vízie pripravených EBU a údajov od relevantných partnerov a údajov od členov EBU.

Upozorňujeme, že nasledujúce účastnícke krajiny nemajú systémy na meranie televíznej sledovanosti alebo nie sú zahrnuté do televíznej analýzy, pretože náš vysielateľ nie je meraný: Albánsko, Malta a San Maríno.

** Zdroj: YouTube, Instagram, Facebook, Twitter, TikTok a údaje platformy. (Všetky údaje od 30. apríla do 15. mája)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close