Zábava

bne IntelliNews – najväčšia slovenská komerčná televízia s programom politických diskusií

MarkízaNajväčší slovenský komerčný vysielateľ zrušil svoju populárnu politickú debatnú reláciu Na Telo Jeho moderátor Michal Kováčič obvinil administratívu z cenzúry vysielania a upozornil na „organizáciu“ médií na Slovensku.

Kovačiča neskôr podporilo 112 kolegov novinárov a televíznych kolegov, ktorí varovali administratívu pred kolektívnou akciou a prisľúbili tri dni na vedenie správy. Na Telo znova, TennikN nahlásené.

„Bitka o formát správ v televízii Markíza „Trvá to už mesiace a čelíme tlaku nielen politikov, ale aj našej vlastnej administratívy,“ uviedol Kováčič v poslednom vyhlásení. Na Telo Predstavenie v nedeľu 26. mája.

Ide o najnovšiu mŕtvicu medzi Markíza Učitelia a administratíva. Začiatkom tohto roka napísali slovenskí umelci, novinári a bývalí politici otvorený list českej rodine Kellnerovcov. Markíza Prostredníctvom finančnej skupiny PPF so sídlom v Prahe trvá na tom, aby televízia neškrtala správy výmenou za dobré obchodné vzťahy s ľavicovo-pravým kabinetom populistického premiéra Roberta Fica.

Figo, ktorý bol začiatkom mesiaca zastrelený a ťažko zranený, poprel, že jeho kabinet neformálne rokuje s PPF, ktorá sa okrem médií podieľa na slovenskom digitálnom mýtnom systéme a doprave v krajine.

Liberálne médiá v krajine boli opakovane ohovárané členmi kabinetu, ktorí tiež bojkotovali MarkízaNezávislé noviny SME A TennikN a online spravodajstvo Aktuality.sk Krátko po zostavení vlády vlani na jeseň.

„Pokusy o cenzúru [political] Rokovania sa začali tento rok priamo a prostredníctvom každodenného tlaku Televízia je novinkou [Television news] Čelil tomu aj on. Ďakujeme našim učiteľom, ktorí sa nezľakli. [the news] sú stále v inej forme, ako nám presadzovala administratíva,“ pokračuje Kovačičovo vyhlásenie.

Kovačič odvolal Na Telo Napriek týždňovému bojkotu zo strany členov kabinetu sa „stal najcitovanejšou a najsledovanejšou debatou na Slovensku“ a dokonca získal aj novinársku cenu.

„Slovensko teraz žije urbanizačným bojom našich médií, ale celkovo v budúcnosti [public broadcaster] RTVS sa diskutuje. V skutočnosti tento boj prebieha všade. Deje sa to potichu a plazivo. „Hoci sa to nezdá, ak to nezastavíme, bude to mať katastrofálne následky pre slovenskú demokraciu,“ uzatvára Kovačičovo vyhlásenie.

Markíza vo vyhlásení uviedla, že bude s okamžitou platnosťou pozastavená Na Telo Pretože Kovačič „zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov v rozpore so zákonom o mediálnych službách a novinárskej etike“.

Ficov kabinet presadzuje legislatívu zameranú na reštrukturalizáciu RTVS, ktorá by zosadila súčasné vedenie verejnoprávneho média a zvýšila nad ním vládnu kontrolu. Andrej Danko, LLíder krajne pravicovej strany SNS vo vládnej ľavo-pravej vláde tiež pohrozil zavedením „veľmi prísneho zákona o práve jednotlivca na ochranu pred médiami“.

Vládna koalícia sa pri prijatí zákona mohla spoliehať na tesnú väčšinu 79 poslancov v 150-člennom parlamente, no po pokuse o atentát na Figa sa schôdza parlamentu odložila.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close